Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

5 основних тез виступу Петра Порошенка в конгресі США

Четверг, 18 Сентября 2014, 19:30
Сьогодні президент України звернувся з промовою до американського парламенту з проханням розширити допомогу Києву в протистоянні з Росією

У своєму звернення до вищого законодавчого органу США український президент підкреслив, що у збройному конфлікті з сусідом наша держава протистоїть варварству. Однак, на переконання глави держави, рано чи пізно, війна закінчиться і два народи простягнуть один одному руки.

Інші найцікавіші тези з промови Петра Порошенка - у спеціальній підбірці "ДС".     

1. Про створення спеціального фонду допомоги Україні: "Я прошу конгрес створити спеціальний фонд, щоб підтримати інвестиції американських компаній в Україні, допомогти нам реформувати нашу економіку та систему юстиції. Україні потрібні сучасні  технології, щоб бути більш інтегрованим в глобальну економіку. І понад усе нам потрібна допомога Америки".

2. Про співпрацю з НАТО: "Закликаю США дати Україні особливий статус з безпеки, що відображав би найвищий рівень взаємодії з країною, яке не є членом НАТО"

 3. Про санкції проти Росії: "Прошу, щоб США були сильними та стояли на підтримку своїх принципів та подальших санкцій проти агресора. Економічні санкції є важливими з багатьох причин - вони допомогли розподілити між хорошим і поганим, захистити моральні основи і не зважати на прагматизм".

4. Про міжнародну систему безпеки: "Агресія проти України стала одним з найгірших наслідків агресії в світі. Міжнародна спільнота постала перед страшною кризою безпеки. Зараз ми стаємо свідками нової спроби розподілу світу. Україна - в центрі цієї спроби. Результат сьогоднішньої війни визначить, чи будемо ми змушені прийняти страшну і темну Європу як частину нового світу".

5. Про співпрацю з сепаратистами: "Я готовий запропонувати сепаратистам більше прав, ніж будь-яка частина України мала до цього. Я готовий обговорювати (з сепаратистами - ред.) все, окрім територіальної цілісності, свободи та незалежності України, її суверенітету. І якщо ця війна дійсно стосується лише прав, а не геополітичних амбіцій, рішення буде знайдено".