Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чи можуть російські піарники порадити Ахметову щось путнє?

Вторник, 20 Мая 2014, 08:45
Страйк Ахметова проти самого себе – нове слово в світовій політтехнології. Страйк відбудеться, але відповіді на питання, а що далі – у Ахметова немає

Головна задача піарменеджера - зробити видимість роботи. Виглядає так, що саме таким принципом користуються співробітники СКМ. Про те, що в центральному офісі СКМ левова частки керівників є громадянами РФ можна також не згадувати. Тому оголошення про тригодинний попереджувальний страйк, яке було зроблено вночі (!) - це якесь феєричне свято політтехнологічного абсурду.

На перший погляд - тут все логічно. Власник заводів виступає проти політиків, які йому не подобаються. Але якщо подивитися глибше, то цей страйк, крім символічного змісту для політичної та навколополітичної тусовки, не має нічого спільного з реальним життям. Перш за все тому, що він бутафорний. Ну, будуть гудіти гудки заводів. Ну, на три години зупиниться кілька заводів. Ну, ще більше людей зрозуміє, що коли все буде йти так, як зараз, робота буде втрачена. Насправді, досі Ахметов продовжує торгуватися. Він не переходить до реальних дій, які сьогодні можуть звестися лише до одного - до створення реальних бойових батальйонів, які почнуть воювати з сепаратистами.

Чим завершиться цей страйк? Відповідь дуже проста - нічим. Після нього Ахметов буде вимушений або домовлятися з росіянами, або вдаватися до більш рішучих дій. Правда, він черговий раз втрачає час.

І останнє. Перш ніж починати страйк Ахметову варто згадати гіркий досвід його партнера, колишнього власника заводу імені Ілліча Володимира Бойко. Останній свого часу по суті будував соціалізм на Проиазов'ї і сподівався, що люди оцінять його і проголосують за соціалістів. Але люди проголосували не за них, а за Партію Регіонів.

Сьогодні Ахметов повторює помилку всіх українських олігархів, які вважають, що їхні робітники їм вдячні за те, що вони дають їм роботу. Як це парадоксально не звучить, але люди навіть до кінця не розуміють, що вони справді можуть втратити роботу, якщо буде змінений політичний устрій. Люди живуть сьогоднішнім днем, а тому страйк - це навіть не випуск пару, якщо після нього не будуть зроблені якісь реальні кроки по витісненню сепаратизму.