Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чи перейде конфлікт між Порошенком і Коломойським у гарячу фазу

Четверг, 27 Ноября 2014, 13:55
Між Петром Порошенком й Ігорем Коломойським перебігла чорна кішка. Але поки що це схоже не на війну Президента й губернатора, а на сварку двох олігархів

Фото: espreso.tv

Вчорашній інцидент між Борисом Філатовим та президентською командою став першим неприємним моментом у новообраній Верховній Раді. Але навряд чи він призведе до розвалу коаліції, хіба що люди Коломойського, які є і в "БПП", і в "Самопомочі", і серед позафракційних, матимуть власну думку і доноситимуть її у максимально емоційний спосіб. "Між Коломойським та Порошенком є певні суперечності. Зараз вони з'явились в авіасфері щодо створення преференцій для МАУ і викликали нерозуміння серед багатьох людей. Це може однією  причин виходу", - зауважив телеканалу Еспресо політолог Євген Магда. На його думку, те, що ми бачимо, "звичайна підкилимна гра". Простіше кажучи, посаду голови Дніпропетровщини Коломойський не покине, не звільнятиме його й Президент.

Але будь-який конфлікт може або вийти на більш радикальний рівень, або ж стухнути. Як буде у цій історії? В обох сторін є своя правда. Україна позбулася донецького олігархату, проте вплив багатіїв на політичні процеси нікуди не подівся. Замінити Ахметова Коломойським не означає знищити ганебну систему залежності влади від бізнесових забаганок олігархів. У Коломойського та його людей є своя правда - вони небезпідставно вважають себе тією силою, яка врятувала Україну від розростання сепаратистської пошесті за межі Донецької і Луганської областей. Але вимагати за це надприбуткових преференцій також неправильно.

Посаду голови Дніпропетровщини Коломойський не покине, не звільнятиме його й Президент

У Дніпропетровського губернатора є три надважливих важелі впливу - батальйони, "Приватбанк" та телеканал "1+1". Чи застосує Коломойський ці важелі для тиску на Президента, побачимо найближчим часом. Як "плюси" можуть корегувати думку населення зрозумів на своєму досвіді Олег Ляшко.

Проте Ігор Валерійович навряд чи піде в інформатаку на Порошенка. Принаймні, поки триває конфлікт на сході. Він та нинішня владна команда пов'язані однією вервечкою. Тому іншого варіанту, як домовлятися і не застосовувати один проти іншого важку артилерію - а в руках президентської команди також вистачає ресурсів - у фігурантів конфлікту немає.

Можливий інший варіант - згодом навколо того ж Філатова виникне окрема фракція з людей Коломойського. Згодом, це тоді, коли Дніпропетровський губернатор вирішить, що прийшов час його виходу на сцену. Вже зараз Філатов оголосив, що сидітиме в сесійній залі поряд з Дмитром Ярошем і Бориславом Березою. Серед депутатів ще є Андрій Денисенко, Андрій Білецький, Семен Семенченко... Простіше кажучи, штиків на повноцінну фракцію набереться. А долучення до неї людей з інших фракцій, у тому числі і з "БПП", може стати початком переформатування парламенту. Коли це станеться? Наприклад, ближче до весни.