Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чим закінчиться мобілізація «Свободи»

Четверг, 30 Октября 2014, 16:25
Тягнибок має вирішити, чи хоче він допомогти російському ТБ і створить картинку штурму ВР у перший день її роботи, чи почне чистку в партії

Фото: inpolit.com

Лідер партії націоналістів Олег Тягнибок оголосив загальну мобілізацію своїх активістів для "припинення можливих фальсифікацій результатів позачергових виборів Верховної Ради". "Ми цю мобілізацію оголошуємо зараз, тут, під стінами ЦВК", - заявив він. І наголосив, що "фальсифікації" зроблені спеціально для того, щоб націоналісти не потрапили до парламенту. Учора "свободівці" у своєму провалі звинуватили особисто Володимира Путіна, сьогодні зробили закид партнерам по Майдану. Мовляв, вони не виконали свої обіцянки і зобов'язання, тому - зрадники. 

Емоції Тягнибока зрозуміти можна. Всього два роки роботи в парламенті - це навіть не смішно. Проте з мобілізацією "свободівці" відверто дали маху. По-перше, Тягнибоку та його побратимам варто звинувачувати лише себе, а не якихось "фальсифікаторів". Скандали, що супроводжували партію, не могли не відбитися на рейтингу. Варто погодитися з експертами, які рекомендують лідеру "Свободи" про причини поразки спитати в Ігоря Мірошниченка, Ірини Фаріон, Ігоря Кривецького та Олега Махніцького. З інших також, але ці четверо копали яму своїй партії найуспішніше. Суспільство після Революції Гідності, в якій "свободівці" брали активну участь, за що їм велика подяка, стало надто чутливим до будь-яких проявів нещирості. Крім того, Тягнибоку треба дати добрячого прочухана організаторам мітингу під парламентом на Покрову. Своїми хуліганськими діями ця масовка лише вбила кілька цвяшків у "труну" рейтингу націоналістів.

Варто погодитися з експертами, які рекомендують лідеру "Свободи" про причини поразки спитати в Ігоря Мірошниченка, Ірини Фаріон, Ігоря Кривецького та Олега Махніцького

По-друге, вочевидь не фальсифікації, а діяльність обранців "Свободи" в місцевих радах у західних областях, призвела до катастрофічної втрати виборців на Львівщині, Тернопільщині, Івано-Франківщині, де путінською агентурою й не пахне. Там "Свобода" лише четверта. А на Волині й Рівненщині - шоста. Втратили націоналісти і в Києві, де мали два роки тому шалену підтримку. Тут також четвертий результат. Проте є й позитив - до парламенту потрапили Андрій Іллєнко та багатостраждальний Юрій Левченко.

По-третє, мобілізувати активістів під Центрвиборчком не складно, а що робити далі? Штурмувати будівлю ЦВК для російський телеканалів? Тягнибок хоче перерахунку голосів. Це його право. Але Олег Ярославович не може не розуміти, що перерахунок нічого не дасть. Окрім підтвердження поразки. "Свобода" прагне затягнути з визнанням результатів виборів? Цього не хоче ні суспільство, ні всі інші учасники перегонів. І переможці, і переможені. Тому Тягнибоку варто не мітингувати, а почистити партію від сумнівних постатей та серйозно підкорегувати ідеологію. Інакше "свободівці" взагалі зійдуть на політичний маргінес. Тим самим повторять долю партії Наталії Вітренко ПСПУ, яка на виборах 2006-го недобрала всього 0,07%. Щоб "Свободу" не порівнювали з "вітренківцями", їй необхідно доводити, що виборці помилилися, але не мітингуючи під ЦВК, а готуватися до місцевих виборів. Адже якщо і їх націоналісти програють, тоді дійсно партії прийде кінець.