Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чий прапор повісила київська влада до приїзду болгарського президента

Вторник, 7 Июля 2015, 18:35
Цієї ночі невідомі у Києві позривали прапорці, встановлені на електричних опорах до приїзду президента Болгарії Росена Плевнелієва. Тому що вони мали кольори російського триколора

Фото из Facebook Дмитра Лінька

Народний депутат з "радикальної" фракції Дмитро Лінько на своїй сторінці у Facebook опублікував світлину, на якій два прапорці - український і біло-синьо-червоний. Тобто, прапор Росії. Якщо хтось звинувачує депутата у дальтонізмі, може ще встигнути побачити все на власні очі. А заодно прогулятися на Печерську і в районі будівлі парламенту. А сьогодні столична мерія розповсюдила заяву, в якій пояснює: вночі болгарський прапор могли переплутати з російським. "При нічному освітленні зелений колір прапора Республіки Болгарія, який розміщений між білою та червоною смугою, могли сприйняти за синій колір, що й стало причиною вандалізму", - переконані у комунальному підприємстві "Київміськсвітло", яке вішало ці прапорці на стовпах. Там перепрошують болгар за цей прикрий інцидент. Дійсно, інцидент прикрий. Але хто в ньому винний?

У заяві мерії є цікавий момент. Там кажуть, що "Київміськсвітло" прикрашало опори прапорами України та сусідньої держави. Болгарія не є нашим сусідом, хіба по Чорноморському басейну, але в такому випадку слово "сусід" недоречне. А ось Росія є. З прапорами і гімнами країн часто буває плутанина. Можна згадати як у листопаді минулого року перед матчем Континентальної хокейної ліги у Словаччині замість гімну Росії включили гімн СРСР. Музика однакова, слова різні. Також свого часу повеселили єгипетські музики, які під час візиту Володимира Путіна до Єгипту так зіграли російський гімн, що це було більше схоже на похоронний марш. Потрапляли у подібні ситуації й українці. У жовтні минулого року під час нагородження спортивних гімнастів замість нашого гімну поставили узбецький. Але то був банальний ляпсус організаторів, які відразу ж вибачилися перед нашими спортсменами. Історія ж з "болгарськими" прапорцями у Києві набула скандального присмаку, адже розвісити у центрі столиці прапори країни-агресора - це треба уміти. Та ще й після цього все списувати на присліпуватих "вандалів".

Зрозуміло, ганьбитися нікому не хочеться. Особливо перед місцевими виборами. Але, очевидно, краще було б знайти і покарати "диверсантів", які повісили не ті прапорці

Навколо кольорової гами розгорнулася дискусію і в соцмережах. Одні виправдовують столичну владу, мовляв, середня смужка темно-зелена, а не синя. Інші розповідають, що порозвішували прапорці і з зеленою смужкою, і з синьою. Можливо, з надією, що на це ніхто не зверне увагу. А треті свідчили, що від ранку комунальники виправляли помилку, міняючи прапорці на болгарські. Та навіть якщо колір з самого початку був дійсно зелений, чи не варто було подумати про схожість прапорів двох країн, і обрати для друку яскраво виражений зелений.

Виправдовування столичної влади виглядає якось по-дитячому. Зрозуміло, ганьбитися нікому не хочеться. Особливо перед місцевими виборами. Але, очевидно, краще було б знайти і покарати "диверсантів", які повісили не ті прапорці. Або хоча перевести стрілки на ту установу, яка готує державні візити. Працівники "Київміськсвітла" лише виконавці, їм що сказали, те вони й вішають. Державні ж візити готуються заздалегідь, під них, у тому числі і  виготовляються прикраси у вигляді державних символів. На якій стадії стався прокол - невідомо. І навряд чи хтось це розслідуватиме. А дарма. Мерія першою мала б бути зацікавлена у встановленні головного "диверсанта", оскільки історію з прапорами опоненти Віталія Кличка тепер використовуватимуть під час своєї виборчої кампанії. Це як Попов з Герегою садили на Хрещатику не ті каштани. Попову каштановий скандал згадували, аж поки він не пішов з посади голови КМДА.