Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому Путін вирішив не вводити своїх «миротворців»

Пятница, 8 Августа 2014, 00:30
Якщо наші війська не звільнять Донбас до середини вересня, вже в листопаді міста почнуть замерзати і росіяни кричатимуть про гуманітарну катастрофу

Те, що у Москві вирішили не вдаватися до повномасштабної військової агресії проти України, не означає, що Путін втратив інтерес до розкачування ситуації в нашій країні. Тиск світових економічних санкцій таки дався взнаки і Кремлю потрібен певний тайм-аут для того, щоб підтримувати штани. Що ж до України, то терористам дано наказ протриматися якомога довше. І при цьому якомога більше знищити інфраструктурних об'єктів і особливо житлових будинків.

Це робиться з однією метою - до початку холодів українській владі і представникам бізнесу, які виявлять бажання долучитися до відновлення Донбасу, не вдасться відремонтувати зруйновані будинки, торгові центри, великі мости тощо. Тобто, після того, як терористів з Донбасу виб'ють, він лежатиме в руїнах. А це означає, що десятки тисяч тимчасово переселених жителів регіону повернутися додому не зможуть, а ті, хто лишився, опиняться у вкрай скрутному становищі. Простіше кажучи, Москві необхідний соціальний вибух, масштабне невдоволення громадян. Це Кремль використає для нового витка антиукраїнської пропагандистської істерики і прямих звинувачень Заходу у пособництві "гуманітарній катастрофі".

Якими мають бути дії української влади з огляду на вище названу загрозу? По-перше, дії мають бути. Не слова і плани, а саме дії. Кошти, які виділятимуться з бюджету, гроші, які даватиме Захід, повинні йти на відбудову у першу чергу житлового фонду. По-друге, має бути чітка логістика відновлення інфраструктурних об'єктів. Вже сьогодні повинні бути визначені ключові об'єкти, які необхідно відбудувати або в разі, якщо на це піде багато часу, тимчасово компенсувати їхню відсутність. По-третє, і це завдання для спецслужб, МВС, прокуратури, потрібно виявляти і притягати до відповідальності осіб, які стануть виконавцями плану Москви з дестабілізації ситуації. Інакше терористів на Донбасі замінять провокатори. Вони не підриватимуть мости і будинки, але підриватимуть віру людей у можливість повернутися до мирного життя.