Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому Сакварелідзе так і не став першим заступником Шокіна

Вторник, 28 Июля 2015, 17:15
Корупційний скандал у ГПУ закінчився звільненням першого заступника Генпрокурора Володимира Гузиря. Втім, ця відставка нагадує просту перетасовку старих кадрів, адже на місце Гузиря прийшла… людина Гузиря

Фото: УНІАН

Більше місяця тривали баталії навколо одіозної постаті Володимира Гузиря, якого звинувачували у "кришуванні" так званих "діамантових" прокурорів та відкритті кримінальних справ проти слідчих ГПУ та СБУ, які проводили обшук. Під цю справу нібито попали два інших заступника Генпрокурора Давід Сакварелідзе та Віталй Касько, які керували обшуками у кабінетах заступника голови Головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна та заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця. Це викликало широкий суспільний розголос з вимогами звільнення Гузиря, а також ще одного заступника Генпрокурора Юрія Столярчука, який також нібито мав безпосереднє відношення до тиску на своїх молодих та ініціативних колег. Щоправда, Столярчука так і не звільнили. А от Гузирь - як більш розкручена постать, все ж таки залишився без посади.

Не допомогла навіть публічна спроба Петра Порошенка примирити сторони конфлікту. В результаті, президент сам наразився на осуд з боку громадськості. Сьогодні Гузирь таки подав у відставку, заявивши про те, що збирається захищати свою честь. Не дуже зрозуміло, що саме захищатиме Гузирь, але схоже на те, що чіпати його ніхто серйозно не буде. Справа у тому, що призначеного першим заступником голови Генпрокуратури на його місце Юрія Севрука називають людиною Гузиря. До призначення Шокіним на посаду першого заступника Генпрокурора Гузирь був головою Головного управління нагляду в кримінальному провадженні, а його замом був саме Севрук.

Є й інший неприємний момент: останнім часом силами громадськості відбувалася медіа-кампанія з закликами призначити на посаду першого заступника голови ГПУ замість Гузиря (а фактично - керівника ГПУ, оскільки Шокін часто випадає з робочого процесу через стан здоров'я) саме когось з молодих заступників - частіше за все називалося прізвище Сакварелідзе.

Новий перший заступник Шокіна підпадає під люстрацію, оскільки за часів Пшонки встиг попрацювати прокурором Подільського району Києва, а у 2013 році працював заступником начальника управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Генеральної прокуратури

Сьогодні під час прес-конференції Шокін згадував Сакварелідзе, підмазуючись до ініційованих ним конкурсних проектів. Виходить, що він лише виконує вказівки Шокіна. "Згідно мого наказу Давид Сакварелідзе очолив конкурс по відбору в місцеві прокуратури. Мною ініційовано створення умовно званої паралельної прокуратури з числа студентів факультетів. На сьогодні Давид розробляє положення про конкурсний відбір, про конкурс і таке інше", - розповів генпрокурор. Втім, чомусь попри усілякі старання Сакварелідзе для отримання крісла першого заступника цього не вистачило. В результаті, Давід, і його ще один молодий колега Касько, схоже, так і залишаться з мінімальними повноваженнями.

Фото: УНІАН

Якщо ж говорити про призначення Севрука, то виникає багато питань щодо цього кадрового рішення. Тим паче, що новий перший заступник Шокіна підпадає під люстрацію, оскільки за часів Пшонки встиг попрацювати прокурором Подільського району Києва, а у 2013 році працював заступником начальника управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Генеральної прокуратури. Цього з головою вистачає для того, щоб звільнити Севрука і відправити на 10-річну вимушену відпуску.

Вочевидь, вже найближчим часом громадськість розпочне проти нього жорстку медіа-кампанію - адже жодних якісних змін від представника "старої гвардії" очікувати годі. До того ж поки невідомо, як підуть справи з майном у нового заступника Шокіна. Поки знайти декларацію Севрука не вдалося. Враховуючи той факт, що журналісти-розслідувачі явно будуть копати у цьому напрямку, нас найближчим часом можуть очікувати усілякі несподіванки.

Джерело: depo.ua