Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому «з’їли» міністра Мусія (політична версія)

Среда, 1 Октября 2014, 16:45
Відсторонений глава МОЗу став жертвою двох обставин. Перша: він не мав впливового «даху». Друга: не мав волі ламати систему

Фото: ukrinform.ua

Сьогодні з подачі прем'єра Арсенія Яценюка уряд відсторонив міністра охорони здоров'я Олега Мусія, а його заступника Руслана Салютіна взагалі звільнили. Обов'язків міністра охорони здоров'я покладено на заступника Мусія Василя Лазоришинця. Останній вже працював на посаді заступника міністра у 2008-10 рр. коли МОЗ очолював Василь Князевич. У 2012-му медик Лазоришинець балотувався до парламенту від "УДАРу" по 71-му округу на Закарпатті. Був третім, програвши не лише Павлу Балозі, але й "регіоналу" Степану Деркачу. Заступником Мусія закарпатець став у квітні.

За інформацією "ДС", опала Мусія, в яку він потрапив ще влітку, могла бути пов'язана з тим, що фігура Лазоришинця, у якого гарні зв'язки з усіма особами, що мають свій інтерес у сфері МОЗу, розглядалася на заміну лікарю Майдану. Але влітку Мусій з посади не злетів. Він вчасно зрозумів, що під нього копають, розгорнув активну кампанію на свій захист та оголосив про медичну реформу. Але оголосити це одне, а здійснювати - зовсім інше. 

Влітку Мусій з посади не злетів. Він вчасно зрозумів, що під нього копають, розгорнув активну кампанію на свій захист та оголосив про медичну реформу. Але оголосити це одне, а здійснювати - зовсім інше

В системі МОЗ новачків вполюють швидко. Можна хоча б згадати лікаря-кардіохірурга Іллю Ємця, якого призначили міністром охорони здоров'я, а менш ніж за півроку просто турнули. Бо не справився. Точніше, не розумівся на схемах. Мусій на них розумівся і намагався їм протистояти в громадській раді при МОЗ за часів Раїси Богатирьової. Ставши ж міністром різко все зламати він не зміг. Або не захотів.

У відстороненні Мусія є ще один момент, який, вочевидь, не прикрашає прем'єра. Його могли відсторонити не 1 жовтня, а хоча за тиждень до цього, щоб дати людині можливість зареєструватися кандидатом в депутати. Принаймні, Мусій мав би шанс поборотися за мандат і довести, що не крав, не зловживав, нікого не підсижував. А так його усунення схоже на помсту. Правда, невідомо за що. Можливо відсторонений міністр скоро про це розповість. Бо вибори, і на них балотується проурядовий "Народний Фронт". А вибори - це гарна нагода помститися за помсту.