Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Єгор Соболєв відродив вау-фактор Самопомочі

Среда, 4 Ноября 2015, 14:12
Заява одного з лідерів Самопомочі про вихід з коаліції (якого ми найближчим часом не побачимо) і реакція на нього політичної тусовки до болі нагадує знаменитий пєлєвінський "вау-фактор"

Фото: УНІАН

Єгор Соболєв сьогодні заявив, що Самопоміч переходить в опозицію. І всі кричать: "Вау, Самопоміч зараз вріже Президенту, прем'єру, генпрокурору і всім іншим".
Два дні тому, в ефірі каналу ICTV лідер фракції Олег Березюк зробив заяву про те, що Самопоміч з коаліції не збирається виходити. Після цього, всі говорили також: "Вау, Самопоміч в коаліції залишиться і буде там зсередини мочити Президента, прем'єра і генпрокурора".

Завтра Соболєв і Березюк вийдуть на люди і скажуть: Ми робимо останнє попередження владі - або Ви ідете на наші умови, або ми підемо з коаліції в опозицію. Всі скажуть: "Вау, як круто Самопоміч бореться з Президентом, прем'єром і генпрокурором".

А тепер пару слів про вимоги Самопомочі, які озвучив Березюк, який не виходить із коаліції (Соболєв, який виходить з коаліції свої вимоги чітко не артикулює).
Отже, Самопоміч за версією Березюка, вимагає негайно проголосувати зміни до Конституції, які передбачають звільнення всіх суддів одночасно. І тут виникає дві проблеми. По-перше Венеціанська комісія категорично виступає проти цього. А, по-друге, Самопоміч досі не зареєструвала відповідні зміни чи, бодай варіант закону.
По-друге, Самопоміч (вся) вимагає відставки Шокіна. Чомусь, видається, що відставку Шокіна, який піде на пенсію за пару тижнів, приписуватимуть собі всі, хто є живим в цій державі. Але це так, лірика. Нарешті третє бажання - терміново віддати митниці в управління іноземним компаніям. Таке рішення вже прийняте - єдине, йде війна за те, яка компанія буде управляти митницями. І ті іноземні компанії, які пропонує уряд, за дивним збігом обставин, не підходять Самопомочі.

Можна не сумніватися, що завтра з'явиться ще одна вимога - відставка Яценюка. Чому? Та тому, що всі розуміють - відставка невідворотна і як і з Шокіним треба встигнути одягнути на себе лаври головних борців з "ненависним прем'єром". А вихід з коаліції - це всього на всього "вау-фактор".