Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Коли Путін почне "впарювати" Крим назад Україні

Понедельник, 17 Августа 2015, 18:25
Путін здійснив найнудніший візит у своєму житті. Новини про його відвідини Криму навіть російські ЗМІ вклали в два-три повідомлення

Фото: uapress.info

Якби Путін приїхав до Криму хоча б на початку червня, це можна було б подати як його особисту агітацію росіян відпочивати на півострові. Приїзд же у середині серпня виявився зовсім порожнім. Власне, з усього сказаного на увагу заслуговує хіба дві речі: він розвинув тему "православного туризму" та пообіцяв розширити практику застосування групового безвізового обміну для країн БРІКС. Останній меседж Путіна підхопили соцмережі, кепкуючи з того, як під девізом "Зачем нам пляж Капакабаны, мы хотим купаться в православных С(с)аках" Крим заполонять бразильці. Можливо він мав на увазі китайців? Тоді мешканцям Піднебесної доведеться днями потіти в чергах на паромну переправу. Навряд чи їм потрібен такий "відпочинок".

Простіше кажучи, говорити в Криму Путіну не було про що. Про Херсонес-"колиску православ'я" він вже колись казав, про ситуацію в Україні повторив старі фрази. А ось розповідати про те, що Росія не виконала жодної обіцянки, яка давалася кримчанам до і після анексії, очевидно, не захотів. Через це візит виявився нудним. Його не скрасила навіть пропозиція "гобліна" Аксьонова запросити українців на роботу в кримську сферу обслуговування. За задумкою російських пропагандистів, ці слова Аксьонова мали б продемонструвати росіянам, як в Криму добре, а в Україні погано. Тому її в кремлівських ЗМІ тиражували більше, аніж заяви Путіна.

Хто цьогоріч відвідував Чорногорію, підтвердить: громадяни РФ масово засмагають на пляжах Будванської рів'єри. У Криму ж туризм помер

Насправді ж туристичний сезон на півострові другий рік поспіль провалено. Звіти місцевої "влади" про значний притік туристів з Росії - банальні приписки. Приміром, хто цьогоріч відвідував Чорногорію, підтвердить: громадяни РФ масово засмагають на пляжах Будванської рів'єри. У Криму ж туризм помер. А це означає, що віднята в України територія стає все більшим баластом для російського бюджету.

На думку деяких експертів, Путін приїхав до Криму лише з однією метою: чергове продемонструвати Заходу, що готовий здати бойовиків Донбасу в обмін на визнання "російськості" півострову. Тому під цей візит посилилися бої на сході. Не виключено, що це дійсно одна із цілей вояжу. Проте на нього можна подивитися з іншого боку. Годувати окуповану частину Донбасу Москва не хоче, тож усякими маніпуляціями намагається "віддати" його назад. Ще трохи, і там почнуть "впарювати" нам і Заходу варіанти "віддачі" Криму. Годувати який Росії стає занадто дорого.