Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Настоятель УПЦ Московського патріархату не помітив, що йде війна

Четверг, 8 Января 2015, 09:35
У Різдвяному привітанні митрополит Онуфрій говорив про гріховність. Але навіть словом не згадав про тих, хто зараз воює

Фото: www.ng.ru

Власне, цьому факту можна було б не дивуватися. Ну, не сказав, та й не сказав. Зрештою так себе поводить УПЦ МП увесь час. Але цього разу є одна деталь, на яку варто звернути увагу. Онуфрій не говорив про війну, Донбас, поранених, загиблих, знедолених лише для того, щоб в інформаційному шумі не перебити "миротворчий пафос" виступу патріарха Кирила. Той зробив окреме звернення, присвячене Україні. Коротеньке звернення на кілька рядочків виглядає так: "Дорогі брати і сестри! У цей світлий день хочу особливо звернутися до нашої української пастви, до тих, чиї родини зіткнулися з тяжкими наслідками конфлікту. Хай допоможе вам Бог! Моє серце з народом України. Переконаний, що серед тих, хто зустрічає втіленого Спасителя, чекає Його милості й прощення, немає нікого, хто щодня не молився б про відновлення миру на українській землі. Вірю, що наші спільні молитви будуть почуті, розділення подолані, любов переможе. Нехай мир, принесений на землю народженим Богомладенцем Ісусом, досягне наших сердець в ці світлі для всіх християн дні, назавжди вигнавши з них злість і ненависть до ближніх і далеких".

Ніякої конкретики, нічого нового і зрештою нічого важливого. Але в усіх церквах Московського патріархату це було зачитано і всім священикам, як кажуть наші джерела, наказано неодноразово протягом наступних проповідей посилатися на це послання. Всі проросійські ЗМІ зараз почнуть послання тиражувати і коментувати. Для чого це робиться? Кирил хоче знову повернутися в велику політику. Його послання - пробний шар. Якщо Путіну потрібен буде церковний посередник, Кирил скаже, що він готовий. Якщо ні, то так і буде. Окрім того, не слід забувати про різко підірваний авторитет російської церкви перш за все в центральних та західних областях України. Потрібно починати відбілюватися. От для цього і потрібне було це послання, в якому не сказано ні слова про те, що агресором є Росія.

А повертаючись до Онуфрія, можна ще раз констатувати, що Москва зробила вдалий вибір. Онуфрій - це служака, який ніколи не проявить самостійність і не буде виступати з непотрібними ініціативами. Він виконає всі поставлені зверху завдання, якими б вони не були. Єдиний плюс для всіх проукраїнських сил - Онуфрій ніколи не буде популярним серед народу, а, отже, його думка ніколи не буде важливою для українців.