Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Навіщо Коломойському людина Іванющенка в Одесі

Понедельник, 26 Мая 2014, 10:42
Гурвіц програє вибори Труханову. Труханов набирає трохи більше 46%, Гурвіц відстає на 15%

Вчорашній екзит-пол показав прямо протилежні результати. За даними соціологів впевнено перемагав саме Гурвіц. Едуард Йосипович вже заявив, що буде добиватися справедливості в судах і нас, судячи з усього, чекає довга судова тяганина. Але навіть, якщо вибори визнають недійсними (поки дуже складно уявити за які юридичні гачки чіплятиметься Гурвіц), мером керуватиме секретар міськради, який є людиною Труханова, і, відповідно, Юрія Іванющенка.

Що відбулося сьогодні вночі, адже ще вчора ввечері всі вважали, що Гурвіц переміг. Відповідей тут може дві. Або це фатальна (злочинна) помилка соціологів, або вибори фальсифікуються безпосередньо на дільницях. На користь першої версії говорить те, що протягом останніх чотирьох років Гурвіца в Одесі не було. Він, де-факто, самоліквідувався з одеського політикуму. І непогана кампанія останнього місяця навряд чи могла повернути йому колишню підтримку. На користь другої версії говорить те, що Труханов повністю контролює міську виборчу комісію і левову частку всіх дільничних комісій. Окрім того, в Одесі була зафіксована низька явка, переважно літніх людей, які є ядром електорату Труханова.

В останні дні з'явилася інформація про те, що Труханов зустрічався з губернатором Палицею, який є креатурою Коломойського. Більше того, ні для кого не секрет, що у групи Приват є спільні інтереси з бізнесами, які пов'язують саме з Трухановим. Проте, зараз складно уявити, щоб Палиця міг реально задіяти адмінресурс. Він всього два тижні тому обійняв посаду губернатора і просто фізично не міг втрутитися в виборчі процеси. Максимум, що він міг - це заплющувати очі на певні процеси.

Власне, станом на сьогодні Палиця навряд чи готовий був би відкрито ввязатися в бійку на стороні Труханова. Більше того, його, та й напевне Коломойського, найбільше влаштує варіант, коли вибори будуть визнані недісними. Справа в тому, що за цих обставин ні Гурвіц ні Труханов не зможуть посилитися. Містом буде керувати цілком керована людина. І це дозволить, по суті, уникнути створення будь-яких нових центрів впливу.