Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Навіщо людина Фірташа внесла заставу за «вбивцю» Бузини

Вторник, 23 Июня 2015, 19:20
Олексій Тамразов, який вніс 5 млн за Дениса Поліщука, фігуранта справи про вбивство Олеся Бузини, особистість вкрай цікава. З огляду на його кар’єру, варто уважно придивлятися до партій, у списках яких він може з’явиться

Фото: theinsider.ua

Тамразов за часів Віктора Януковича був заступником голови "Укргазвидобування". Цю державну компанію тоді очолював Юрій Борисов, якого вважають людиною Дмитра Фірташа. З "Укргазвидобуванням" було пов'язано кілька корупційних скандалів, зокрема, з аукціонами з продажу скрапленого газу, який скуповували компанії, пов'язані з "вундеркіндом" Януковича Сергієм Курченком. Після Майдану він заявляв, що є головним свідком у справі Курченка. Але нову владу його зізнання не зацікавили. Що і не дивно, адже пан Тамразов став активістом громадського руху "Україна з вами", який займався підтримкою наших військових після анексії Криму. Крім того його знають як власника сайту www.theinsider.ua, знаного журналістськими розслідуваннями. Простіше кажучи, Олексій Гаррійович "відбілився".

У велику політику він не пішов. Але це не означає, що не піде на місцеві вибори. Звільнений під заставу Поліщук, за неофіційною інформацією, був бійцем батальйону УНСО "Свята Марія". У пресі писали про ймовірну причетність до даного формування відомого публіциста Дмитра Корчинського. Проте ця інформація спростовується іншими джерелами, які стверджують, що Поліщук був бійцем 54 бригади, в якій воюють "унсовці".

Припустимо, що Тамразов вносить за нього кошти, але не через свою зацікавленість у долі Поліщука, а й через атаки МВС на Фірташа

З цієї історії можна зробити мінімум три припущення. Перше: багатій Тамразов йтиме на вибори до Київради і гроші за Поліщука - це своєрідний внесок за високе місце у передвиборчому списку якоїсь партії. Якої, буде видно вже дуже скоро. З огляду на життєвий шлях Тамразова, можна припустити, що це буде один з проектів Фірташа-Льовочкіна.

Друге припущення: застава була внесена з метою подальшого розкручування негативу до влади в цілому, адже суд для "унсовця" Поліщука встановив п'ятимільйонну суму, а, приміром, для далеко небідного Олександра Єфремова 3,6 мільйони. Таким чином у громадській думці має скластися стереотип, що влада для патріотів, учасників АТО встановлює не підйомні застави, а колишніх "регіоналів" щадить.

Третє припущення може бути пов'язане з бізнес-інтересами. Тамразова знають як людину, яка допомагає добровольчим об'єднанням і армії, у тому числі кажуть про "унсовців". А тут Аваков садить "унсовця". Припустимо, що Тамразов вносить за нього кошти, але не через свою зацікавленість у долі Поліщука, а й через атаки МВС на Фірташа. Простіше кажучи, "газовикам" треба було, щоб міліція у цій справі "облажалась". Мало того, що затримання Медведька (до речі, відмова "свободівців" від свого, вочевидь, дуже вдарить по рейтингу цієї партії) й Поліщука у суспільній думці сприймається, м'яко кажучи, неоднозначно. Так ще й така підстава.

-->