Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Навіщо Надію Савченко садять до психлікарні

Среда, 27 Августа 2014, 18:10
Росіянам пояснять, що проти Путіна можуть виступати лише психи

Найближчим часом українську льотчицю Надію Савченко, викрадену російськими бандитами та вивезену до Росії, помістять на місяць до інституту ім. Сербського на судову психолого-психіатричну експертизу. Про це заявив один із її адвокатів Марк Фейгін. Інший захисник - Микола Полозов - зазначив, що слідство відмовилося проводити амбулаторну експертизу Савченко у Воронежі. А на стаціонарі доступ до неї адвокатів буде неможливим. Простіше кажучи, з української патріотки, яка не злякалася тиску слідчих і феесбешників, прагнуть зробити психічно хвору. Як у брежнєвські часи психів робили з дисидентів.

Рішення відправити її до Москви, в інститут Сербського, означає, що російська влада не просто хоче, аби "світила" медицини видали Савченко довідку про розлад психіки, але й, що дуже ймовірно, накололи її відповідними препаратами. Це сигнал російським "нацпрєдатєлям" Макаревичу, Ахеджаковій, Басілашвілі, активістам, які ризикуючи потрапити до в'язниці виходять на антивоєнні пікети - що їх очікуватиме доля Савченко. Бо проти Путіна в Росії можуть бути лише "психи".

Ізолювати нашу льотчицю путінська каральна машина хоче ще й з іншою метою. Адвокати довели, що до загибелі російських "журналістів" вона жодного стосунку немає. Але випустити Савченко з в'язниці для "кремлядєй" означатиме визнати невинуватість українки. Цього робити ніхто не збирався від самого початку. Тому для льотчиці обрали варіант з каральною медициною. Кремлівській пропаганді конче необхідно показати, що проти російських військ на Донбасі воюють психічно хворі. І як не сумно, російське суспільство проковтне цю дурню.

Що має в цій ситуації робити українська влада? Тут ми маємо справу не з правосуддям, а з бузувірами. Дівчину потрібно рятувати, задіявши всі можливі й неможливі міжнародні інституції. А для початку - дати їй звання Героя України.