Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Новий уряд: У БПП "спалили" Гончаренка заради Ковальчука

Вторник, 2 Февраля 2016, 13:13
Поява прізвищ претендентів на міністерські посади – це "вкид", який дає старт торгам між президентською силою та чинним прем’єр-міністром

Фото: depo.ua

Учорашній "вкид" нардепа Сергія Лещенка про нібито висунення фракціею БПП кандидатів на посади у Кабміні швидко розбухав громадськість. Згідно з його інформацією, голову фракції БПП Юрія Луценка уповноважили озвучити прізвища кандидатів на переговорах з фракціями коаліції.

Щоправда, інші народні депутати від БПП цю інформацію якщо й підтверджували, то із застереженнями. Так, глава фракції БПП Юрій Луценко у коментарях до одного з "фейсбучних" обговорень написав наступне: "Люди не точні. Це не кандидати в міністри від БПП". Інший нардеп Ірина Геращенко була більш скептичною відносно опублікованих прізвищ: "якщо чесно, то з озвучених прізвищ тільки три мають шанс стати реальними кандидатами. Ще одне прізвище - під питанням, але певні шанси є. Три прізвища- як Пилип з конопель, просто смішно".

Для того, щоб розуміти нюанси кадрової гри, яка запущена БПП, варто пройтися по списку, опублікованому Лещенком. Так, варто зазначити, що Олексій Гончаренко, якого зараз сватають на посаду міністра охорони здоров'я, має досить далеке відношення до цієї галузі. Так, екс-"регіонал", син одіозного екс-мера Одеси Олексія Костусєва закінчив Одеський мед університет і навіть за часів студентства кілька років працював у "швидкій". Втім, на цьому його зв'язки з МОЗ закінчуються. Далі була політика, членство у Партії регіонів з 2005 року. Зокрема, за часів Януковича Гончаренко з 2010 по 2014 рік був заступником голови Одеської облради. Зрозуміло, що за квотою ПР. Ця кандидатура навряд чи пройде у ВР: нинішньому нардепу від БПП Гончаренку гарантовано згадають його одіозний бекграунд.

Ще один нардеп від БПП Гліб Загорій нібито претендує на керівництво в Мінекології. Варто зазначити, що Загорій є власником фармацевтичної фірми "Дарниця", і його пов'язують Олександром Третьяковим. Його креатурою також називають нинішнього заступника міністра охорони здоров'я Олександру Павленко.

Кандидатом в керівники МінАПК за версією Лещенка називають нардепа від БПП Тараса Кутового, якого називають одним з найбільших аграріїв в Полтавській області. Також він очолює неформальну групу "УДАР" у БПП. Він претендував на це крісло вже давно - його кандидатуру розглядали одразу після Майдану, а також під час формування другого уряду Яценюка восени 2014 року. Втім, далі розмов справа так і не пішла.

Щодо Мінкульту знову спливло прізвище Євгена Нищука, який вже очолював це міністерство одразу після завершення Майдану. Враховуючи нещодавні скандали, пов'язані з В'ячеславом Кириленком та його дружиною, яку звинувачують у плагіаті та псевдонауковій ахінеї, таке призначення може бути оцінено парламентом позитивно. А от поява прізвища екс-проректора Херсонського державного університету, нардепа від БПП Олександра Співаковського кандидатом на посаду міністра освіти видається дещо дивною на фоні наявності на цій посаді Сергія Квіта. Тим паче, що його пов'язували з Партією регіонів за часів Януковича.

Поява цього інформаційного "вкиду" означає лише одне - переговори щодо переформатування уряду почалися. Враховуючи той факт, що "Самопоміч" та "Батьківщина" самоусунулися від участі в формуванні квот, поява прізвищ - це привід для старту торгів

В свою чергу, Павло Рябікін, який претендує на посаду очільника Мінінфраструктури, схоже, має серйозні шанси. Варто зазначити, що Рябікін до осені минулого року був заступником голови КМДА Віталія Кличка. У минулому скликанні він був нардепом від "УДАР", втім має давні зв'язки з нинішнім керівництвом БПП. Також у Рябікіна є досвід роботи у цій галузі - з 2005 по 2006 рік він був заступником міністра транспорту та зв'язку.

І нарешті першим віце-прем'єром називають нинішнього першого заступника голови АП Віталія Ковальчука, який, судячи з усього, стане головним представником Банкової в уряді. Судячи з позиції оточення президента Яценюку доведеться погодитися на таке призначення.

Якщо ж говорити про кандидатури віце-прем'єра з євроінтеграції Ольги Бєлькової, то її називають людиною олігарха Віктора Пінчука, яка стала нардепом від БПП за квотою "УДАР". Варто зазначити, що з 2006 по 2010 рік вона працювала у Благодійній організації "Фонд Віктора Пінчука - соціальна ініціатива" на посадах директора з міжнародних проектів та фінансово-адміністративного директора.

Загалом, поява цього інформаційного "вкиду" означає лише одне - переговори щодо переформатування уряду почалися. Враховуючи той факт, що "Самопоміч" та "Батьківщина" самоусунулися від участі в формуванні квот, поява прізвищ - це привід для старту торгів. За інформацією нашого видання, наразі реальними претендентами на посади є буквально дві особи. Мова йде про Віталія Ковальчука, який, безумовно, буде однією з ключових фігур в переформатованому уряді. Також високі шанси на отримання крісла є у Павла Рябікіна, який, по-перше, має відповідний досвід, а по-друге, влаштовує більшість політичних гравців, які представляють більшість у парламенті.

Загалом, у цій історії з переформатуванням можна знайти деякі аналогії з часами Януковича, коли у 2012-2014 роках Кабмін Миколи Азарова переформатовували, прибираючи звідти людей Андрія Клюєва, Сергія Льовочкіна і Ріната Ахметова задля випуску пару. Зараз, схоже, на Україну чекає подібна історія - з появами нових облич, нових спікерів, які ще не приїлися загалу. Натомість щодо конкретних озвучених персонажів, то більшість з них не мають шансів стати реальними кандидатами. Але її оголошення вже викликало злу бурю в соцмережах, що можливо і було метою "засвітки". Тепер в АП та БПП можуть "злити" цих псевдокандидатів і представити всю справу як те, що вони дослухаються до громадськості. А тій просто дали можливість випустити пар.

Джерело: ДеПо, Дмитро Качура

Больше аналитики о перестановках в Кабмине читайте в рубрике Государство