Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Округ Ляшка став еталонним дзеркалом української душі

Вторник, 28 Октября 2014, 12:46
Виборці, які в 2012 році обрали в Раду «радикала», і цього разу проголосували за того, хто дав їм більше гречки

Фото: pic.com.ua

Олег Ляшко на цих виборах йшов до Верховної Ради України на чолі списку "Радикальної партії", а на свій округ (№208) в Чернігівській області, де він обирався в 2012 році, делегував соратника по партії Павла Шимка. Однак, повторити успіх свого боса бахмацький міський голова Шимко так і не зміг. За даними обробки 100% бюлетенів, цей кандидат зайняв лише третє місце з 10,2% голосів. Перемогу ж святкував представник маловідомого широкому загалу об"єднання "ЗАСТУП" - Валерій Давиденко (38,8% голосів).

Власне, для "Радикальної партії" такий результат в рідному окрузі Олега Ляшка – це серйозний удар. І такий підсумок голосування свідчить про те, що скандальному проекту Сергія Льовочкіна можна забути про перспективу створення надійної електоральної бази на Чернігівщині. Навряд чи вдасться це й іншим політичним силам, зважаючи на те, що місцеві мешканці не особливо перебірливі у виборі партійного продукту. В 2012 році вони голосувала за популіста Ляшка, який щедро роздавав тут продуктові набори та обіцяв "бити морду олігархам". Цього разу вони вчинили так само, надавши перевагу тому, хто виявився щедрішим. Адже, інформація про те, що Давиденко скуповує голоси виборців з"явилась ще задовго до голосування. Тобто, основна умова перемоги кандидата в окрузі Ляшка – це наявність якомога більшої кількості продуктових чи фінансових ресурсів.

В цій історії є ще й цікавий алегоричний нюанс. Як відомо, символом "Радикальної партії Олега Ляшка" є звичайні вила. В той час, як символом "ЗАСТУПу" є лопата, яка має значно ширші функціональні особливості, ніж вила. В тому числі і при перекопуванні електорального поля. Тому й не дивно, що колега Ляшка програв власнику більш ефективного інструменту. На наступних же виборах тут, очевидно, слід чекати перемоги ще "соліднішого" кандидата з екскаватором – в його ківш влазить більше і гречки, і грошей.