Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Порошенко не довіряє українській армії

Четверг, 3 Июля 2014, 11:31
Призначення Гелетея міністром оборони – як мінімум, викликає здивування. Як максимум – змушує говорити про конспірологічні теорії

У Валерія Гелетея є одна заслуга перед Порошенком – він його друг. Перед українською армією у нього теж є одна заслуга – саме бійці УДО, яке очолював Гелетей, відбили у терористів гору Карачун в Слов'янську.

Він не популярний в армії. Він не має якогось великого авторитета в Нацгвардії чи будь-яких інших силових формуваннях. Він не знає, як працює Міноборони, і він не уявляє, як реформувати нашу армію. Це не означає, що він дуже швидко не навчиться. Але сьогодні, у розпал АТО, таке призначення виглядає трохи дивним. Правда, якщо не змінити міністра оборони зараз, то в разі успішного завершення АТО (Порошенко в цьому не сумнівається)Коваль перетвориться на героя, якого зняти буде неможливо.
Простіше кажучи, існує висока вірогідність того, що Порошенко дещо остерігається (слово боїться поки є засильним) армії і генералів, які поступово набирають політичної ваги. Тому він намагається оточити себе армійцями, які йому зрозумілі і які не мають політичних амбіцій. Міністр оборони Коваль також не має політичних амбіцій, але він чужий. Тому сьогодні вибір впав саме на Гелетея. Тим більше, що він буде відповідати перш за все за кулуарну роботу. Всю військову частину візьме на себе новий начальник Генштабу Муженко,який зараз і так частково керує АТО.

Але, повертаючись до Гелетея, слід зазначити, що одне з його головних завдань – не допустити того, щоб військові частини пішли на Київ здійснювати військові перевороти. І, напевне, на місці Порошенка свого Гелетея призначив би будь-хто, кого б обрали Президентом у такий час. Питання тільки в тому, чи зможе Гелетей швидко завоювати авторитет серед силовиків.


Notice: Undefined variable: TitleUrlNow in /home/www/dsnews_v2/application/dsnews/modules/default/controllers/PublicationController.php on line 176