Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Путін передумав визнавати українські вибори

Четверг, 23 Октября 2014, 16:55
Російські війська готують масштабний наступ, щоб зірвати голосування за новий парламент на сході України

Фото из открытых источников

Сьогодні самопроголошений прем"єр "ДНР" Олександр Захарченко заявив, що підконтрольні йому підрозділи планують штурм Маріуполя, Слов'янська та Краматорська. Такий анонс московської маріонетки Донбасу можна було б вважати лише черговим струсом повітря. Однак, різні джерела в зоні АТО підтверджують, що в останні дні одразу на кількох напрямках спостерігається значне скупчення збройних сил сепаратистів. В тому числі за рахунок нових підкріплень з території РФ. Подібні маневри терористів спостерігалися і напередодні Дня незалежності України, що в підсумку привело до іловайської трагедії. 26 жовтня – також важлива дата, тому ймовірність того, що Москва спробує зірвати і це свято демократії, зокрема, в східній частині держави, дуже висока. Адже це дозволить Владіміру Путіну заявити про те, що парламентські вибори в Україні нелегітимні. 

Відповідно до звітів ОБСЄ та руху "Інформаційний спротив", лише 21 жовтня з Росії на територію Донецької області заїхала колона військової техніки (50 танків та БМП) та не менше 500 бойовиків у російській військовій формі. Пересування великих колон техніки та бійців було зафіксовано вчора поблизу Макіївки (в напрямку Донецька) та в районі Краснодону (на Луганськ). Що ж стосується муріупольского напрямку, то в цьому районі ситуація залишається напруженою вже давно. І розташовані тут сили АТО чекають можливого наступу терористів у будь-який момент. І, цілком можливо, що він почнеться саме в день виборів.

Цікаво, що згодом, Захарченко пояснив свою попередню заяву, уточнивши, що мав на увазі не швидкий військовий наступ на Маріуполь, Слов'янськ та Краматорськ, а лише перспективу повернення цих "окупованих українськими солдатами міст "ДНР"". Однак, свідчення місцевих мешканців з Донецька про те, що терористи в спішному порядку вивозять своїх поранених з міста, доводить те, що сепаратисти таки щось планують.    

Електоральна активність, за даними останніх соцопитувань в контрольованих нашими військовими частинах Донецької та Луганської області дуже низька і зараз. А початок атаки терористів може знизити її до мінімуму

Зрештою, потрібно розуміти, що йдеться не про давно обіцяний похід на Київ і навіть не про лобову атаку з метою розширення "ДНР" чи "ЛНР". Адже для цього потрібна значна перевага в особовому складі та техніці. Кремлю буде достатньо провести потужний артобстріл одночасно на кількох напрямках (Маріуполь, Донецьк-Піски, та Слов"янстк), а також провести спробу стрімкого прориву з подальшим відступом на одному з них. 

Цього вистачить, щоб посіяти паніку серед місцевого населення, що і є ключовою ціллю для команди Владіміра Путіна. Адже, йти на вибори, коли над головою літають снаряди, ніхто не буде. Почувши далекий гул канонади, відмовитись від голосування можуть і мешканці населених пунктів, які знаходяться подалі від лінії фронту. Адже електоральна активність, за даними останніх соцопитувань в контрольованих нашими військовими частинах Донецької та Луганської області дуже низька і зараз. А початок атаки терористів може знизити її до мінімуму. Що неминуче негативно вплине на явку виборців. І якщо на президентських виборах вона складала 15% в Донецькій, та 39% в Луганській області, то цього разу показники можуть бути вдвічі меншими. Тим більше, що парламентська кампанія й без того менш цікава виборцям, ніж президентська. Наприклад, різниця в активності в тій же Донецькій області на мирних президентських виборах 2010 року і парламентських 2012-го складала 17% (59% і 76%, відповідно). 

Неучасть Донбасу у виборах потрібна Кремлю лише з однією метою: "довести", що обрання нової Верховної Ради не має ніякого відношення до "Новоросії", яка "готується" до своїх власних виборів. Це стане додатковим аргументом для Путіна, щоб заявити, що "ДНР" і "ЛНР" стають повноцінними незалежними територіями. І така нехитра маніпуляція дозволить Москві вчергове підняти ставки у переговорах з Києвом щодо мирного врегулювання конфлікту в регіоні.