Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Що повинен зробити Жебрівський, щоб стати "Москалем"

Четверг, 11 Июня 2015, 13:43
Основне завдання нового глави Донецької області - законсервувати основні проблеми регіону до закінчення війни

Фото: uacrisis.org

Президент Петро Порошенко підписав указ про призначення новим керівником Донецької обласної державної адміністрації Павла Жебрівського. Таке кадрове рішення стало повною несподіванкою, як для експертів, так і для громадськості. Хоча після повного провалу роботи його попередника Олександра Кіхтенка це призначення не таким вже й шокуючим. Тим більше, що Жебрівський, на відміну від Кіхтенка, вже має досвід управління ОДА. Але основним критерієм його призначення на Донеччину було не це, а давні приятельські стосунки з главою держави Петром Порошенком. І, оскільки новий очільник області має такого впливово покровителя, то за умов відсутності гучних скандалів за його участю, зможе правити довіреним регіоном протягом тривалого часу.

Окрім лояльності президента, в призначенні Павла Жебрівського чітко простежується ще одна цікава особливість. Зважаючи на деяку епатажність цього політика, неважко здогадатися, що Банкова зупинила свій вибір на його кандидатурі, сподіваючись повторити в Донецькій області успіх Геннадія Москаля. А, як відомо, главу Луганської ОДА громадськість любить і поважає не стільки за результати роботи, хоча і за це теж, скільки за яскравий управлінський образ та простий народний характер. Тому, цілком очевидно, що з перших днів роботи Жебрівський має спробувати діяти в такій же манері. І це може стати першою і основною помилкою нового очільника регіону. Адже скопіювати Москаля неможливо і не потрібно. Як показує досвід Арсенія Яценюка, який на публіці одягає маску сурового мачо-політика, у кінцевому підсумку такі потуги приводять до того, що з управлінця починають кепкувати, а інколи і відверто зневажати.

Окрім лояльності президента, в призначенні Павла Жебрівського чітко простежується ще одна цікава особливість. Зважаючи на деяку епатажність цього політика, неважко здогадатися, що Банкова зупинила свій вибір на його кандидатурі, сподіваючись повторити в Донецькій області успіх Геннадія Москаля

Після цього Павло Жебрівський пішов у депутати Верховної Ради. За підсумками виборів 2006 року він потрапив туди за списком "Нашої України". На позачерговий виборах 2007 року знову отримав мандат – за списком НУНС. Протягом цієї каденції він запам'ятався частими емоційними виступами та 21 поданим на розгляд парламенту законопроектом. Під завісу роботи Ради VI скликання Жебрівський вирішив покращити своє матеріальне становище за рахунок бюджету та взяв матеріальної допомоги на близько 80 тис. гривень.

Фото: УНІАН

На виборах в 2012 році Павло Жебрівський пробував свої сили в 63 окрузі рідної Житомирської області, однак програв, зайнявши лише 3 місце з 15% голосів. Тоді перемогу в окрузі святкувала ставлениця Костянтина Жеваго Анжеліка Лабунська. На позачергових виборах 2014 року Жебрівський знову штурмував згаданий виборчий округ і, щоб покращити свої шанси на успіх, з початком виборчої кампанії заявив, що йде служити сержантом в армію. Але не допомогло, і кандидат знову програв вибори. Але вже колишньому "регіоналу" Олександру Ревезі. Як довго Жебрівський їв солдатську кашу, достеменно не відомо, але відомо, що ще на початку військових дій в країні поїхав в зону АТО та власним коштом екіпірував один з українських військових підрозділів. А вже у січні цього року він очолив антикорупційне управління Генеральної прокуратури України. 

За даними "ДС", за час роботи в ГПУ Павло Жебрівський не передав до суду жодної справи, хоча минуло 5 місяців. Відтак особливої результативності політика на новій посаді прогнозувати не доводиться. В першу чергу Жебрівський займатиметься організацією управлінського шоу, щоб сподобатися президенту та місцевим елітам. Хоча, в умовах фактичного військового стану, навряд чи така тактика може привести до успіху. З іншого боку, манера роботи Жебрівського може сприяти консервації основних проблем прифронтового регіону. Це стосується і квітучої контрабанди, і допомога біженцям, і відновлення зруйнованої інфраструктури і інші питання.

загрузка...