Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Що робить Коболєв, щоб зберегти зарплату і роботу

Вторник, 12 Февраля 2019, 10:25
Голова "Нафтогазу" переходить у пряму інформаційну атаку. Але поки виходить непереконливо: особливо якщо зважити на тезу, що пенсії люди отримають завдяки високій ціні на газ

Керівник "Нафтогазу" Андрій Коболєв виступив в ефірі програми "Свообода слова". Якщо коротко описати, що сказав Коболєв, то все це можна звести до трьох пунктів:

1. 16% усіх податків у 2018 р. заплатила група "Нафтогаз". Тобто пенсії, зарплати бюджетників, в усьому цьому  велика частка грошей "Нафтогазу".
2. Ціни ми знизити на газ не можемо — це компетенція уряду.
3. На наглядову раду НАКу чинять шалений зовнішній тиск.

Що не сказав Коболєв? Він скромно упустив, що "Укргазвидобування", яке знаходиться у його прямому підпорядкуванні, обвалило видобуток газу і ми маємо по минулому року мінус 1 млрд кубів, за що персональну відповідальність несе і сам Коболєв.

Але головне не це. Головне питання — навіщо Коболєв вийшов у прямий ефір?
Відповіді тут дві. Перша — його ключова задача втриматися на роботі (22 березня закінчується контракт). Друга — зберегти за собою зарплату $1,8 млн на рік. Саме тому він і пішов в інформатаку.

Хто головні союзники Коболєва? Посол США і "Народний фронт" при нейтралітеті АП. Власне, ці союзники і вимальовують стратегію дій Коболєва, який у цілому розуміє, що він для цих союзників важить настільки багато, що вони готові до шахматної партії, у якій його спробують залишити на дошці в обмін на фігури меншого рівня, незалежно від результатів виборів. Правда, він не розуміє, що ці самі союзники в разі перемоги їхнього кандидата на президентських виборах, який не сприймає Коболєва, також його розміняють, щоб поставити когось більш лояльного.

Тому поки варіантів долі Коболєва є всього кілька. 

Перший: у нього дещо уріжуть зарплату і залишать працювати.

Другий: Коболєвим почнуть торгувати, щоб змінити шило на мило.

Але головне, на що розраховує Коболєв, — це те, що в нього є час до парламентських виборів. А дев'ять місяців у наших умовах — це дуже багато.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство