Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Що спровокувало розкол у «Самопомочі»

Понедельник, 3 Ноября 2014, 14:40
Успішний виборчий проект став жертвою власних «тушок», фінансові потоки яких партія не хоче чи не може захистити. І винні в цьому як розкольники, так і особисто Єгор Соболєв і Андрій Садовий

Фото: УНИАН

Сьогодні вранці частина представників партії "Воля", яка йшла на вибори в союзі с "Самопоміччю", заявила про свій вихід з цього політичного проекту. Зокрема, лідер "сепаратистів" і переможець 87 виборчого округу від партії "Воля" Юрій Дерев"янко поскаржився на порушення партнерами з партії Андрія Садового правил співпраці і оголосив про намір створити окреме міжфракційне об"єднання "Волі" в новому складі парламенту. Для багатьох виборців розкол "Самопомочі" ще до початку роботи Ради видасться трагедією. Хоча, спрогнозувати такий розвиток подій можна було ще до виборів - просто поцікавившись біографією їх окремих героїв.

В розколі "Самопомочі" винні також і керівники "Волі", і команда львівського мера Андрія Садового. Адже, вони б мали знати про схильність таких кандидатів, як Юрій Дерев'янко до політичного хамелеонства

Власне, ініціатором цього партійного скандалу, як вже зазначалося, став чинний народний депутат (позафракційний) Юрій Дерев"янко - активний учасник Євромайдану та двічі (в 2012 і зараз) переможець 87 мажоритарного округу Івано-Франківської області. За словами політика, його демарш проти "Самопомочі" пов"язаний з тим, що ця політична сила "не підтримала узгоджених мажоритарних кандидатів на окремих округах, а деякі її активісти не відповідають люстраційним і морально-етичним критеріям". Чому депутат заявив про це тільки зараз, а не перед виборами - питання риторичне. Як і те, чому Дерев"янко спочатку не поставив це питання на обговорення всередині спільної команди "Волі" та "Самопомочі". Швидше за все, тому що йому був потрібен саме скандал, а не вирішення проблеми. А той факт, що його заяву підтримав ще четверо представників партії (Ірина Суслова, Андрій Немировський, Олексій Кузьменко та Руслан Солодовніков), свідчить про заздалегідь спланований характер акції.

Про це свідчить і реакція одного з засновників партії "Воля" і голова Громадського люстраційного комітету Єгора Соболєва, який вже назвав Юрія Дерев"янка "талановитим шахраєм, за яким стоїть величезне угруповання з викачування грошей платників податків". При цьому Соболєв визнав, що було великою помилкою залучати до формування політичної сили цього "шахрая". І така оперативна і лаконічна реакція відомого громадського активіста свідчить про те, що сумнівна репутація Дерев"янка була відома йому і раніше. Тим більше, що чутки про "фінансові подвиги" цього депутата ходять вже давно. І відповідну інформацію можна при бажанні знайти в публікаціях ЗМІ.

Фото: volya.ua Зокрема Юрія Дерев"янка пов"язують з поки що народним депутатом від "Партії регіонів" Василем Гурєєвим, знаним також, як колишній міністр економіки та міністр промислової політики в часи президентства Леоніда Кучми. Зокрема, є дані, що Гурєєв та Дерев"янко були співзасновниками компанії ТОВ "Арт-мастер". І нібито на цю фірму зареєстровані майнові права на розробку державних реєстрів, які обслуговує державна структура "Інформаційний цент". Відтак, частина плати за кожне звернення громадян до цих реєстрів, як подейкують, йде на рахунки компанії, опосередковано підконтрольній Юрію Дерев"янку. Очевидно саме це і мав на увазі Соболєв, говорячи про "викачування грошей платників податків" паном Дерев"янком. І можна припустити, що нинішній демарш політика пов"язаний з тим, що "Самопоміч" на переговорах про створення коаліції з "Народним фронтом" та "Блоком Петра Порошенка" відмовилась висувати вимоги по захисту фінансових потоків своїх союзників. В даному випадку, очевидно йшлося про кадрові питання в керівництві Міністерства юстиції. Адже саме від цього відомства в першу чергу залежить збереження діючих сьогодні схем відносно чесного заробляння грошей.

З іншого боку, в розколі "Самопомочі" винні також і керівники "Волі", і команда львівського мера Андрія Садового. Адже, вони б мали знати про схильність таких кандидатів, як Юрій Дерев"янко до політичного хамелеонства. Цей кадр за свою недовгу політичну кар"єру встиг побувати вже в трьох партіях. Так, в 2006 році він пройшов в Раду, як член ПППУ Анатолія Кінаха, але по списку блоку "Наша Україна". В 2010-2012 роках він був членом "Фронту змін" Арсенія Яценюка, звідки був вигнаний в 2012 році за порушення партійної дисципліни. Тому, не дивно, що змінивши політичний окрас одного разу, така людина може зробити це знову.