Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Справа розстрілів Майдану знову зайшла в глухий кут

Среда, 27 Мая 2015, 12:05
СБУ досі не передала до Генпрокуратури матеріали, які нібито доводять участь помічника президента РФ Владислава Суркова у подіях на Майдані. А це означає, що розслідування злочинів проти активістів Євромайдану знову заходить у глухий кут

Фото: ubr.ua

"Як випливає зі слів начальника управління спецрозслідувань ГПУ, досі цього (передачі матеріалів з СБУ - ред.) зроблено не було", - сказав Генпрокурор в інтерв'ю "Голосу України". Про причетність Суркова до подій на Майдані голова СБУ Валентин Наливайченко заявив ще 9 лютого. За словами очільника українських спецслужб, слідство з'ясовує, чому 20-21 лютого Сурков проживав з колишнім главою СБУ Якименком на одному з об'єктів СБУ, разом з ним користувався урядовим зв'язком і перебував в Адміністрації президента Януковича.

Гучні звинувачення Наливайченка Володимир Путін назвав "повною нісенітницею". На річницю трагічних подій на Майдані про Суркова згадав вже Президент Петро Порошенко. "Буквально днями керівництво Служби безпеки поінформувало мене про те, що, допитані нею бійці "Альфи" дали покази, що помічник президента Росії Владислав Сурков керував організацією снайперських груп іноземців на Майдані", - казав тоді Порошенко. Відтоді минуло три місяці і ось з'ясовується, що до Генпрокуратури, яка є головним органом з розслідування злочинів проти активістів Революції Гідності, жодні матеріали від СБУ не надходили.

Не хотілося б, щоб СБУ та її очільник постали у неприємному світлі, адже відомство такого рівня не повинне робити гучних заяв, не підкріплених доказами. Тому очікуємо, що у Наливайченка є залізобетонні підтвердження злочинної діяльності Суркова і він їх покаже

Тобто, або їх взагалі немає і Наливайченко дезінформував і Президента, і суспільство, або матеріали є, але СБУ хоче розслідувати "справу Суркова" сама, аби потім її слідчі прикручували нові зірочки на погони. Утім і перший, і другий варіанти виглядають досить дивними, адже не сприяють встановленню істини. Більш того, шкодять розслідуванню, оскільки тепер незрозуміло, наскільки правдивою є версія про причетність Росії до розстрілів майданівців. Якщо Сурков керував снайперами-іноземцями - це один поворот, якщо ні - тоді залишається незрозумілим, навіщо в СБУ його приплели до тих подій.

Не секрет, що цей помічник президента РФ стоїть за розвитком ситуації на сході України. Одні кажуть, що "Новоросія" - його проект, інші, що Сурков виконує посередницьку роль з урегулювання ситуації. Звісно ж, на користь Росії. Але орудування в "ДНР-ЛНР" і пряма причетність до розстрілів на Майдані - різні сюжетні лінії. Не хотілося б, щоб СБУ та її очільник постали у неприємному світлі, адже відомство такого рівня не повинне робити гучних заяв, не підкріплених доказами. Тому очікуємо, що у Наливайченка є залізобетонні підтвердження злочинної діяльності Суркова і він їх покаже. Принаймні сьогодні Наливайченко заявив, що СБУ хоче допитати цього російського діяча. Інакше, пардон, будуть ставитися під сумнів й інші заяви спецслужб. Особливо щодо успішної боротьби із сепаратизмом і відловом не тільки "грушників" Єрофєєва й Александрова, а десятків російських найманців.

І, взагалі, розслідування злочинів проти майданівців і так затяглося до абсурду. У ньому тільки Суркова не вистачало. Після приходу Шокіна процес зсунувся з мертвої точки. По великому рахунку, скоріш за все отримає підтвердження версія, яку виклав ще у липні минулого року тодішній голова парламентської ТСК Геннадій Москаль. Він назвав не лише виконавців злочинних наказів, а й тих, хто їх конкретно давав. Нажаль, переважної більшості з них на території України немає, тому судитимуть їх заочно, а у в'язницю потраплять лише ті, хто не втік. Дуже хотілося б, аби слідчі органи нарешті когось посадили за вбивства на Майдані, а то вже якось соромно і за ГПУ, і за СБУ, і за МВС. Занадто багато розмов, але вкрай мало відповідальності за сказане і зроблене.