Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Тарифи і мораторій. Весь популізм Тимошенко в кількох цитатах

Среда, 5 Октября 2016, 14:00
Лідерка "Батьківщини" не дарма вважається не лише "газовою принцесою", а й "королевою популізму"

Фото: УНИАН

Цієї осені Юлія Тимошенко надзвичайно активно намагається наростити собі електоральну підтримку, використовуючи уже звичну та на жаль все ще ефективну тактику безперервного популізму.

Головними кониками нинішньої кампанії Юлії Володимирівни є "злодійські комунальні тарифи" та збереження "мораторію на продаж землі". Пані Тимошенко щодня говорить про ці питання настільки емоційно, що стає складно повірити в її нещирість. Але факти говорять геть про інше.

Аби переконатися в цьому достатньо лише підняти текст Меморандуму уряду Тимошенко 2008 року з Міжнародним валютним фондом, в якому лідерка "Батьківщини" відкритим текстом обіцяє прямо протилежне тому, за що так палко агітує зараз. Особливо добре це помітно, якщо співставити прямі цитати з Меморандуму з такими ж цитатами з заяв Тимошенко останніх днів.

І причина такого неспівпадіння аж ніяк не в тому, що Юлія Володимирівна за ці роки кардинально змінила свої погляди на політику. Просто точку зору визначає точка сидіння. Та й по всьому.

Про ціну на газ

2008

"Наша мета на 2009 рік забезпечити інфляцію до 17%. ...Високий рівень інфляції, що зберігається не дивлячись на те, що загальмування економіки, віддзеркалює серед усього іншого - і наші наміри привести ціни на газ, що сплачуються кінцевими споживачами, у більшу відповідність із собівартістю".

"Для того, щоб продовжити тривалу базу для продовження здорового фінансування, а також для того, щоб фінансові стосунки НАК "Нафтогаз" з бюджетом, до кінця 2011 року ми зрівняємо ціни на газ внутрішнього видобутку та ціни на імпортний газ".

2016

"Нові ціни на газ - злочин проти українців"

"Усіма можливими силами ми будемо захищати людей від несправедливої ціни на газ, тепло, воду, на всі комунальні послуги".

"Впровадження захмарних тарифів для людей та продаж сільськогосподарської землі - це політика, яку влада веде з метою знищення України"

"Через тарифи на послуги ЖКГ у людей забирають усі гроші, щоб вони не могли купувати ліки, харчі, одяг, ходити до лікарів"

"Прем'єр уніфікував ціну на газ для всіх українців - як для заможних, так і для бідних і для опалення, і для побутового споживання... Це несумісно вже з життям багатьох родин в Україні".

Про соціальні виплати

2008

"Наша стратегія економічних перетворень полягає в тому, щоб у 2009 році обмежити зростання соцвиплат не більше індексу інфляції. Це передбачає... відтермінування на два роки запланованого приведення у відповідність мінімальної заробітньої плати".

2016

"Підвищіть зарплати і пенсії - і не треба буде ніяких субсидій"

"З людьми поводяться дуже несправедливо. Тому ми хочемо всіма силами стати на їхній захист"

"Соціальна підтримка людей скорочується, закони щодо закриття офшорів не приймаються, хоча їх ухвалення дозволило б збільшити дохідну частину державного бюджету на наступний рік на 68 мільярдів гривень. Вони не чіпляють офшори, вони не виводять гроші з тіні і водночас продовжують завантажувати податками малий бізнес".

"Немає законів про індексацію та зростання зарплат, отже, заяви уряду про те, що в бюджеті відбудеться збільшення соціальних стандартів - це теж неправда".

Про приватизацію землі

2008

"Треба наголосити, що нагальна потреба у провадженні структурних реформ не випала з нашого поля зору. На наш погляд, можна виділити кілька заходів, що матимуть вирішальне значення у найближчій перспективі у тому числі: Створення працюючого ринку сільськогосподарських земель"

2016

"Разом з аграріями ми ухвалили рішення піднімати загальнонаціональний рух. Він ставить ультиматум президенту, прем'єру та уряду, щоб діяв мораторій на продаж сільськогосподарської землі".

"Сьогодні найбільш критична ситуація склалася навколо продажу сільськогосподарської землі та "драконівських" комунальних тарифів. Ці дві ключові речі покладені в основу політики знищення України".

"Парламент має негайно припинити розпочату владою стратегію приватизації землі, яка зараз де-факто відбувається в тіньовому режимі, на корупційних основах та під прикриттям вищих посадових осіб держави".

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство