Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Три міністри, яких збирається зняти Яценюк

Пятница, 4 Июля 2014, 13:25
Яценюк заявив, що для посилення Кабміну треба змінити 6-7 міністрів. «ДС» вирішила скласти список тих, кого насправді треба звільнити

Перш за все треба сказати, що заяву Яценюка можна прочитати по-різному. З одного боку можна вважати, що він щиро вважає, що треба міняти міністрів і посилювати уряд. З іншої - така заява може трактуватися і як початок кінця старої коаліції, а разом з нею і цього парламенту. Простіше кажучи, - це запуск механізму перевиборів на осінь. Є й третя версія - створюючи, по суті, новий уряд Яценюк пробує максимально затягнути процес перевиборів, проте, уявити собі, що Яценюк почав війну проти Порошенка дуже складно. Але давайте абстрагуємося від політичної частини цієї заяви і спробуємо подивитися на тих, кого насправді давно треба зняти з посад. Пропонуємо версію складену журналістами "ДС".

1.     Ігор Швайка, міністр АПК. Людина, яка прославилася тим, що з першого дня перебування в міністерському кріслі заявила, що буде розкуркулювати крупні агрохолдинги в угоду малому й середньому бізнесу. Це в свою чергу неминуче призведе до обвалу нашого сільського господарства, яке є основою валютних надходжень в державу.

2.     Павло Шеремет, міністр економіки. Людина, яка не може не давати мінімум одне інтерв'ю в день. Коли ми говоримо про Шеремета виникає одне єдине запитання: "Коли він працює?". Щодо професійних якостей, то про них неможливо сказати нічого - Шеремет не запропонував жодного конкретного рішення по жодній із існуючих в українській економіці проблемі.

3.     Олександр Сич, віце-прем'єр. Людина, яку взагалі ніхто ніде і ніколи не бачить. Він пряма протилежність до Шеремета, але при цьому вони сходяться в одному: ніхто не розуміє, що вони роблять.

Щодо всіх інших міністрів, то навряд чи можна сказати, що їх варто знімати - в цілому вони справляються з тим рівнем завдань, які їм ставлять. А змінити 6-7 міністрів - це означає змінити докорінно весь уряд і баланс сил, який утворився відразу після революції. Насправді такі зміни потрібні лише в одному випадку, - якщо в країні є вказівка перестати красти і розпочати радикальні реформи. Але такої вказівки немає. Тому можливі зміни - це поки що зміна шила на мило і кулуарна гра в піддавки. Такий собі випуск пару і імітація боротьби за щасливе майбутнє українців.