Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Вадим Денисенко: Електронне декларування погодили: тещі можуть спати спокійно

Вторник, 15 Марта 2016, 12:26
Парламент прийняв поправки до закону про електронне декларування, яке узгодили всі антикорупціонери і єврокомісари. Він же, за легендою, відкриває нам шлях до безвізового режиму

Фото: facebook.com/vadym.denysenko.1

Пропоную всім логічно подумати, чи варто було піднімати всю ту бучу, яку було піднято два тижні тому. Отже, які зміни запропоновані (а їх аж три!)?

1. Коло осіб, чиї статки треба декларувати обмежується тим же колом, яке існує сьогодні. Попри всі крики антикорупціонерів, вони з радістю погодилися на те, щоб і далі "все записувалося на тещ і свекрух". І зараз жоден антикорупціонер, який два тижні тому рвав горло про те, що це жахливо, ні слова про це не говорить.

2. Я пропонував перенести кримінальну відподальність на 2017 рік. Антикорупціонери нарешті запропонували нормалізувати статтю, яка вводила кримінальну відповідальність за найменшу неточність в декларуванні. Зараз запропоновано примирливий варіант, який передбачає, що кримінальна відповідальність може наступити лише у випадку, якщо ви не задекларували майно на 300 мінімальних зарплат (близько півмільйона грн). В цілому, це прогресивна норма проти якої всі ті самі антикорупціонери виступали протягом всього минулого року. Вони просто відмовлялися навіть вести розмову на цю тему. Що зараз змінилося за останні два тижні? Наскільки я знаю, навіть єврокомісари, коли зрозуміли за що пропонується садити людей, натиснули на наших борців з корупцією.

3. Декларувати потрібно майно і послуги, які ви купили за більше ніж 50 мінімальних зарплат (трохи більше 70 тис.грн). Раніше пропонувалося від 200 тис грн. В цілому, з цією цифрою можна погодитися, але вона непринципова. Справа в тому, що більше цієї суми - автомобілі і квартири, які ви і так будете декларувати (якщо не запишите на тещу чи свекруху, тобто читай пункт 1).

4. Я хочу задати риторичне запитання, чи всі ці зміни були настільки принциповими, щоб два тижні кричати про зраду і піднімати на диби європейців? Особливо на фоні того, що всі антикорупціонери парламента зараз кричать про те, що і цей варіант треба обов'язково переробити.

5. Номінально, ми виконали всі пункти, які погоджені з ЄС. Правда - це не означає, що нам дадуть безвізовий режим. Європейці не хотіли і не хочуть давати нам безвіз. Я і раніше говорив і зараз можу лише повторити: на жаль, існує висока вірогідність того, що безвіз нам дадуть лише в обмін на зняття санкцій з РФ. І для всіх, хотів би нагадати те, як Меркель і Оланд почали активно тиснути на нас, щоб ми провели вибори на Донбасі влітку. Але антикорупціонери роблять вигляд, що всіх цих речей вони не бачать. Бо тут європейці хороші, а там ми їх не помічаємо.

Джерело: facebook.com

Больше интересного из Сети читайте на сайте dsnews.ua