Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Як опустити ціну на газ. Схема-2019

Понедельник, 19 Марта 2018, 13:00
Ціна на газ, точніше, підвищення ціни, — ось головне питання політичної весни-2018

Фото: from-ua.com

Якщо уряд підвищує ціну на газ більш ніж на 10%, у цього уряду практично не залишається політичного майбутнього. Ні для кого не секрет, що єдина структура, яка виграє від підняття ціни на газ, — це НАК "Нафтогаз України", яка отримає шалені надприбутки.

А тепер найголовніше: яку двоходівку придумали молоді реформатори з НАКу. Насамперед їм треба добитися того, щоб ціна на газ зараз виросла. Саме тому на всіх ефірах, на всіх міжнародних зустрічах і просто при будь-якій слушній нагоді голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв і головний комерційний директор Юрій Вітренко говорять, що потрібно відмінити ПСО (Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу). Простими словами, ПСО — це соцобов'язок по здешевленню газу для населення, покладений на НАК державою (такий механізм дотацій існує, до прикладу, в країнах Прибалтики і Польщі). Уявімо собі, що НАК добилася від МВФ супержорсткої позиції по ціні і ціну піднято. Паралельно "Нафтогаз" говорить про ще одну річ — він хоче замінити облгази Фірташа на свої розподільчі компанії. І, судячи з усього, має всі шанси вже до кінця цього року суттєво потиснути Фірташа та інших гравців на цьому ринку.

І тут ми підходимо до найголовнішого: як тільки "Нафтогаз" відчує в собі сили до нових звершень, керівництво компанії вийде на трибуну і скаже: "Дорогий український народе, ми готові опустити ціну на газ на 20%". І український народ почне йому аплодувати і говоритиме про великі менеджерські здобутки.

Насправді всю цю історію свого часу описав Ліон Фейхтвангер у своєму романі "Успіх". Там він описує "правильне управління країною", яке полягає в наступному. Спочатку треба збільшити робочий день і зменшити зарплату, потім ще раз збільшити робочий день і зменшити зарплату. А потім, не збільшуючи зарплати, просто трошки зменшити робочий день. І народ буде носити вас на руках.

Хоча, як на мене, куди чесніше по відношенню до українського народу було б зараз виступити єдиним фронтом перед МВФ і доводити, що підняття ціни на газ може призвести до соціального вибуху. Але "Нафтогаз" грає в довгу, адже принцип "публіка дура" ніхто не відміняв.

 

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство