Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Закон про заборону російської кінопропаганди хочуть відмінити

Суббота, 7 Февраля 2015, 16:31
Щойно парламент підтримав законопроект про захист інформаційного телерадіопростору, як «Опозиційний блок» та деякі депутати з коаліції почали кампанію нападок на цей закон

Щоб не було жодних інсинуацій, наголошу: усі кінофільми, зняті до 1991-го року, під жодні заборони не підпадають. Всі російські фільми, які з'явилися після 1 січня 2014-го, демонструвати по телебаченню заборонено. Кінострічки й серіали, які знято з 1991-го по 2014-й роки, будуть аналізуватися в Держкіно на предмет антиукраїнського, мілітарного, ідеологічного контексту, а також пропаганди тюремного способу життя. Тобто, російські мелодрами та мультфільми з ефірної сітки зніматися не будуть. А ось телесеріали і фільми, в яких насаджується сталінізм, рашизм, перебріхується історія участі у Другій світовій війні українського народу демонструватися українськими телеканалами не повинні.

Щодо заборони фільмів, випущених починаючи з 2014-го року, то тут все зрозуміло: Росія-агресор, яка розв'язала війну проти України, і показувати фільми країни-окупантки - це ідіотизм. Російські фільми куди страшніші за новинну пропаганду. Достовірність новин за бажання можна легко перевірити, а сюжету кінофільму глядач схильний вірити.

Проте, нажаль, ці елементарні речі не розуміють власники деяких телеканалів, які мають потужне лоббі в парламенті. "Опозиційний блок", основу якого складають люди, пов'язані з Сергієм Льовочкіним та Ринатом Ахметовим, погнали хвилю проти закону про захист інформаційного телерадіопростору. Вони намагаються представити його як цензуру, що є брехнею. Вони прикриваються глядачами, які, бачте, не зможуть прожити без ідеологічно перероблених фільмів про Чапаєва. До опозиціонерів, які після прийняття цього закону позбуваються можливості ведення на замовлення Кремля інформаційної війни проти українців, нажаль, готові долучитися й деякі депутати від коаліції. Їх традиційно пов'язують з групою впливу все того ж Льовочкіна. Ці депутати планують відкликати свої голоси під законом, чим хочуть нівелювати його. Вони вже готують поправки до закону, аби заблокувати його або добитися відтермінування виконання.

Коли Росія веде проти нашої держави гібридну війну, війну за свідомість громадян, спроби протидіяти закону про захист інформаційного телерадіопростору ні що інше, як підігравання Росії. Переконаний, що закон переписати не вдасться, він буде підписаний Президентом. В іншому випадку можна буде стверджувати, що путінській пропаганді в Україні дано повний карт-бланш.