• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроекты

Чому треба піднімати зарплату чиновникам

Нам потрібно сказати самим собі, що чиновник має право на хорошу зарплату, інакше він продасться поганому політику
Реклама на dsnews.ua

Останніми днями, коли багато говорилося про Майдан і можливість чи неможливість реванша, багато хто задавав просте логічне питання: "Чому після 2010 року так легко всі здалися і Янукович отримав повноваження диктатора?"

Я теж доволі багато думав над цим, і у мене є лише одна логічна відповідь: "В усьому винна наша бюрократія, а точніше, її відсутність". Ми звикли хаяти чиновників, говорити про те, що вони продажні, тупі та недалекі. Ми всі аплодуємо, коли черговий політик кричить, що треба скоротити держапарат і забрати у чиновника премії.

Але насправді ми самі заганяємо себе в глухий кут. Бо чиновник - це хребет демократії, це єдиний запобіжник від диктатури і революцій. Хороший чиновник - головний ворог поганого політика.

В Японії є приказка: "Не страшно, кого обере народ, головне, як за політика його роботу зробить чиновник". Для того, щоб почати зміни в держслужбі, треба почати нам самим розуміти, що чиновник - це основа нашої стабільності. Не президент, прем'єр чи депутат, а саме чиновник. Нам потрібно сказати самим собі, що чиновник має право на хорошу зарплату і на якісний соцпакет. Інакше він продасться поганому політику. А поганий політик на усіх ефірах буде говорити, що чиновник краде.

    Реклама на dsnews.ua