• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроекты

Євген Глібовицький: Залізничного відчаю блог

Чого бракує для змін в роботі українських залізничних компаній
Фото: mmr.ua
Фото: mmr.ua
Реклама на dsnews.ua

Щороку я роблю 50-70 поїздок країною. Відколи з'явилося денне сполучення експресами - намагаюсь користуватися ними. В експресах можна працювати (ура-ура: є джерело електрики, світло для читання, зручні столики), відпочивати, вони їдуть швидко і набагато безпечніші за автомобіль, менш вразливі до погоди від літака і, на загал, мають добре співвідношення ціна/якість.

Відколи Хюндаї і Тарпани стали зв'язувати основні міста - для мене визначилися дві географічні зони. Та, куди можна легко добратися експресом, і та, куди їдеш хіба як мусиш. Друге означає або нічне сполучення (не висипаюсь), або комбінацію з приміським транспортом (у більшості випадків повільним, брудним, некомфортним) чи авто з усією непрогнозованістю стану доріг і т д.

Ці дві України разюче відрізняються за рівнем доступності, який переважно корелюється з рівнем розвитку.

І в момент, коли в УЗ різко скорочується парк вагонів для нічних потягів, в країні асфальт сходить з доріг разом зі снігом, а авіаринок демонструє нечуваний рівень конкуренції між всіма двома авіакомпаніями одного власника, у мене є питання до Укрзалізниця (Державна адміністрація залізничного транспорту України), Міністерство інфраструктури України і до активістів Громадський контроль Укрзалізниці та Подскажи Укрзализныце: А ЩО У НАС З ХАБОВИМ СПОЛУЧЕННЯМ залізницею?

Чому не можна зробити зупинку львівського експреса десь на Волині із пересадкою на рейковий автобус з/до Рівного, Луцька і Ковеля? Чому нема сполучення з/на дніпропетровський експрес до Кривого Рогу (П'ятихатки), Кіровограда (Знам'янка)? Де денне сполучення з Сумами і Черніговом? Чому нема пов'язаних потягів з експресів від ст. ім. Шевченка (Сміла) до Черкас? Чому по півдня неможливо добратись з Рівного чи Тернополя до Львова, а зі Львова до Вінниці? Чому не сполучити півпорожні одеські експреси у Жмеринці з денними сидячими потягами на захід України? Де сполучення від вечора до обіду Закарпаття і Львова? Де рейкові автобуси зі Львова до Ворохти (нехай сезонні)? Чому не зістиковані між собою по Києву сидячі чи нічні+сидячі потяги з Харкова на Львів, зі Львова на Краматорськ та інші трансукраїнські сполучення? Чому денний дизель зі Львова на Франківськ не їздить щодня і чому він з Франківська привозить пасажира у Львів під Київський експрес з годинним очікуванням на вокзалі, де нема навіть базового сервісу?

Конструктивні відповіді на ці запитання могли б кардинально змінити пасажиропотоки в країні. Магістральні експреси (на Львів, Харків, Дніпро, Одесу) могли б ходити частіше з тактовим (таким, що ходить через регулярні інтервали) розкладом - підвищуючи утилізацію наявного рухомого складу і створюючи попит на нові Тарпани, наприклад. Це більше можливостей для бізнесу, освіти, це зшивання країни докупи врешті-решт.

Я сумлінний клієнт обидвох залізничних компаній, який підтримує підвищення цін на нічне сполучення, готовий платити повну вартість проїзду, розумію ситуацію зі станом колій, електрифікацією, відсутністю вільних "ниток". Говоримо серйозно - УЗ і УЗШК втрачають гроші, які йдуть на приватні авто, автобусні сполучення та авіаперельоти. Обидві компанії недозаробляють грубі мільйони на диференційованому ціноутворенні та супутніх сервісах. Я ж відчуваю, що плачу двічі - за квитки і в податках, та не маю сполучень, які мені потрібні. Чого бракує для зміни?

Реклама на dsnews.ua

Джерело: facebook.com

    Реклама на dsnews.ua