Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Китай, США і міцна гривна. Навіщо команда Гонтарєвої робить нас біднішими?

Вторник, 6 Августа 2019, 08:17
Дуже коротко. Дональд Трамп на днях оголосив про те, що китайські товари будуть обкладатися 10-процентним митом
Китай, США і міцна гривна. Навіщо команда Гонтарєвої робить нас біднішими?

Китай у відповідь заборонив імпорт державними компаніями сільгосппродукції США і обвалив юань до історичного мінімуму. Навіщо? Та тому, що контрольований обвал юаня дозволить тримати на плаву економіку, бо експортери, які дають гроші в країну, не постраждають (слабка валюта підтримує експортерів і б"є по імпортеру).

А тепер коротко про наш ідіотизм.

Ми ідіоти, бо ми не хочемо навіть подумати (як держава, що на цій війні можна заробити). Але це окрема історія і я про неї напишу пізніше.

Але є куди більша проблема, а я вважаю , не просто проблема, а злочин: Нацбанк (команда Валерії Гонтарєвоі) укріплює курс до 25 грн за долар і тоді коли Китай обвалює юань до історичних мінімумів, НБУ максимально зміцнює гривню.

Справа в тому, що це, по-перше, ніяк не впливає на ціни. Вони не падають, а на електроенергію - ростуть. По-друге, це обвалює бюджет - до кінця року митниця не додасть десь мільярдів десять, по-мінімуму. По-третє, це убиває нашого експортера. Нацбанк краде в нашої економіки (у нас з вами) 2-3 мільярди доларів експортної виручки.

А тепер найголовніше: чому це робиться? Відповіді є дві. Перша особистісна. В НБУ вважають, що низький курс дозволить команді Гонтарєвоі лишитися в своїх кріслах, адже низький курс населенням сприймається, як позитив. Хоча при курсі 27-28 все також було б абсолютно стабільно.

Друга причина полягає в тому, що завтра Мінфін черговий раз вийде з гривневими запозиченнями. І тим, хто купує наші облігації дуже вигідно купувати їх по низькому курсу. Високий курс потрібен тоді, коли будуть виплачуватися гроші за ці облігації. От тоді курс поповзе вгору.

А ми, ідіоти, радіємо, як зміцнюється гривня, хоча від цього нічого в нашому гаманці не змінюється.

Команда Гонтарєвоі продовжує рулити.

Больше новостей о финансах, бизнесе и промышленности читайте в рубрике Экономика