• USD 27
  • EUR 30.4
  • GBP 33.9
Спецпроекты

В НБУ рассказали, кто может не платить проценты по кредитам

Реклама на dsnews.ua
Пока действует карантин, проценты начисляются, но оплатить их можно будет после завершения карантина

Об этом в видеообращении заявила заместитель председателя Нацбанка Екатерина Рожкова, передает "ДС".

По ее словам, льготный режим обслуживания, или же "кредитные каникулы", - это не прощение долгов, а отсрочка для заемщиков, чье финансовое состояние ухудшилось. Банки продолжают начислять проценты за пользование кредитами. Ведь параллельно они начисляют проценты по депозитам и платят их.

Про поточну роботу банків

🧘‍♀️ Ми залишаємось на сторожі фінансової стабільності та вашого спокою. Рішення Уряду про запровадження надзвичайної ситуації по всій країні не змінює порядок роботи банків. Як банки працюють у поточних умовах, розповідає у відео перший заступник Голови Катерина Рожкова. 👌 Кількість клієнтів у відділеннях скоротилась у рази. Деякі банки вже дослухались до рекомендацій НБУ - дозволяють вхід тільки у захисних масках та перевіряють температуру відвідувачам.🙏 «Опорні» відділення банків працюють. Призупинена робота лише відділень у закритих через карантин будівлях, та тих, які майже не мають клієнтів. Близько 75% всієї філіальної мережі банків продовжує працювати.Банкомати достатньо поповнені готівкою. Проблем з роботою немає. Ліквідності достатньо. 🌂☂️ Окремо про найактуальніші скарги та питання громадян на роботу банків під час карантину. Більшість питань до НБУ сьогодні стосується двох основних тем.🔴 Перша тема - банк не видає доларову готівку з поточного рахунку або депозиту.Наша відповідь: Банки повинні правильно говорити про причини відсутності готівки. Національний банк не вводив жодних валютних обмежень. Нестача готівки відбулась через логістичний збій доставки валюти в Україну. Але НБУ вже отримав з-за кордону партію готівкового долара, який потрібен для підкріплення кас банків. Про це детальніше розповів заступник Голови Олег Чурій у попередньому відео. 🔵 Друга тема - пільговий режим обслуговування або ж «кредитні канікули».Наша відповідь: пільговий режим – це не прощення боргів. Це відтермінування сплати боргу та відсотків для позичальників, чий фінансовий стан погіршився. Банки продовжують нараховувати відсотки за користування кредитами. Адже паралельно банки нараховують відсотки за депозитами і сплачують їх. Тобто, поки діє карантин, відсотки нараховуються, але сплатити ви їх можете після завершення карантину. Про пільговий режим потрібно домовлятись з банком. І робити це потрібно дистанційно. Для цього потрібно надати підтвердження втрати роботи, суттєвого зниження доходів чи припинення роботи бізнесу. ⚡️ Інші теми, які хвилюють сьогодні громадян:Активізація банківських колекторів. НБУ просить банки переорієнтувати свій колекшн в цей період. Замість вимоги погасити борг, банки повинні цікавитись фінансовим станом клієнта.Термін дії платіжних карток. НБУ рекомендував банкам автоматично продовжити термін дії карток, якщо він закінчився. Деякі банки це вже зробили. Банк просить приїхати у відділення для уточнення інформації. НБУ рекомендував банкам не робити уточнення інформації про клієнта під час карантину. Це може почекати. Банки не мають припиняти операції клієнта на цій підставі.🚩 Важлива інформація: в цю п’ятницю ми проведемо пресбрифінг за участі членів Правління НБУ. Будемо говорити про підсумки тижня. Чекаємо на ваші запитання!

Gepostet von Національний банк України am Mittwoch, 25. März 2020

То есть, пока действует карантин, проценты начисляются, но оплатить вы их можете после завершения карантина. О льготном режиме нужно договариваться с банком. И делать это дистанционно. Для этого нужно предоставить подтверждение потери работы, существенного снижения доходов или прекращения бизнеса.

Реклама на dsnews.ua