• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроекты

Павло Харченко: "У своєму сегменті ринку ми намагаємося дивувати, щоб бути прикладом для інших компаній"

Підприємець повинен наполегливо працювати над обраним проектом − натхненно та не розпорошуючись. Сам бізнес будується на чотирьох складових: людський ресурс, ідея, час і гроші – про це треба завжди пам'ятати.
Реклама на dsnews.ua

Підприємство "Ассоль" у м. Василівці є офіційним дилером кількох світових компаній і заводів важкого машинобудування. Протягом багатьох років "Ассоль" успішно співпрацює з лідерами у виробництві спецтехніки: АТ "ХТЗ" (Україна), ТОВ "ИНЖЕМАШ" (Росія), FAE Group S.p.A. і MultiOne S.r.l. (Італія), "Way Industriеs" a.s. (Словаччина) та іншими. Підприємство пропонує не лише широкий асортимент сучасної техніки, але й послуги з її обслуговування та ремонту. Як не зупинятися на своїх досягненнях та, незважаючи на будь-які складнощі, будувати плани на майбутнє - про це розповів Павло Харченко, директор виробничо-комерційного підприємства "Ассоль".

ДС. Чому Ви обрали для бізнесу саме цю сферу діяльності?

ПХ. Тривалий час наш колектив перебував у творчому пошуку адже знайти свою нішу на ринку не так легко. Але особливе місце в житті чоловіків займають автомобілі - мабуть, через це 1991 року, ми вирішили спробувати сили саме у цьому напрямку. У 90-х роках починати справу було не так складно, адже ринок легше пробачав помилки. Озираючись назад, розумію, що частина тодішніх проектів зараз була би відхилена ще на початку їх обговорення. Перебравши багато ринкових ніш, ми все ж зупинилися на сегменті спецтехніки. Знайшли партнерів на пострадянському просторі, у Південно-східній Азії (Китай), Європі (Словаччині, Італії) і зараз стали офіційним представником кількох торгових марок. Погодьтеся, для компанії з периферійного містечка - це явище унікальне.

Пригадується перший успіх нашої компанії, коли ми дійсно повірили в те, що займаємо правильну позицію на ринку. Це сталося 2003 року: ми ввели в експлуатацію підприємству "Запоріжбуд" перший бульдозер у 10-му тяговому класі та "Нікопольському заводу феросплавів" - три бульдозери у 25-му тяговому класі. Саме тоді ми зрозуміли, що на наші послуги є попит, наша справа важлива й ми повинні і далі розвиватися в сегменті спеціальної техніки.

ДС. Як Вам вдається триматися на ринку, адже рівень конкуренції у вашому сегменті дуже високий?

ПХ. Конкуренція в нашому сегменті дійсно дуже серйозна, але ми швидко вчимося та вдосконалюємо власну роботу: постійно навчаємо наших працівників, змінюємо програмне забезпечення, оновлюємо технічне оснащення. Наприклад, зараз ми перейшли на програму "1С: Управління торгівлею 8 для України". Крім того, ми покращуємо надання послуг: вже майже 15 років у нас діє послуга з ремонту середнього ступеню складності за 48 годин у будь-якій точці України. Ця послуга стала нашою перевагою серед конкурентів. Саме висока якість сервісу дозволяє компанії триматися на ринку у такий складний час. 

ДС. Серед українських підприємців малого та середнього бізнесу доволі популярною є думка, що розвиватися потрібно за свої кошти. Чи змогли би Ви розвинути бізнес до сьогоднішнього рівня без залучення кредитів?

Реклама на dsnews.ua

ПХ. Знайти надійного фінансового партнера - надзвичайно важливо. Ми розцінюємо банк не як кредитора, а як партнера, який дає нам ресурс і завдяки якому ми маємо можливість втілювати в життя наші бізнес-проекти. У нашій сфері бізнесу без постійних фінансових вливань розвиватися доволі складно. Надійного партнера ми знайшли 2002 року, відвідавши у Запоріжжі відділення "УкрСиббанку". Сьогодні він також є нашим головним фінансовим партнером, оскільки в ньому ми абсолютно впевнені.

ДС. Що дало вашому бізнесу отримання кредитного ресурсу?

ПХ. Отримання кредиту відкрило для нашої компанії багато нових можливостей. Додаткові ресурси дозволяють збільшувати асортимент техніки та запаси запчастин на власному складі, надавати послуги сервісу. Наразі в нашому асортименті представлені сучасні моделі бульдозерів, кранів, міні-навантажувачів, дорожні фрези, трубоукладачі та багато іншого.
Наша компанія доволі часто користується послугами з кредитування, адже активний розвиток підприємства потребує додаткових ресурсів.

ДС. У сьогоднішніх реаліях банк є невід'ємною частиною ведення бізнесу. Що для Вас важливо в роботі з цією фінансовою установою?

ПХ. Обираючи банк, я звертаю увагу на кілька аспектів. Один із найважливіших - довірливі відносини. Крім того, має значення і професійний менеджмент, адже це дозволяє підтримувати постійний зв'язок із банком. Додатково у роботі "УкрСиббанку" мене приваблює прогнозованість і стабільність його роботи.

ДС. Чи є у Вас мрія в бізнесі? Чого би Вам хотілося досягти?

ПХ. Ми пишаємося своїми досягненнями, адже за 25 років зроблено досить багато. Тим не менш, у своєму сегменті ринку ми все ще прагнемо дивувати, щоб бути прикладом для інших компаній. Важливо щоб і держава не звертала зі шляху підтримки малого та середнього бізнесу та допомагала йому швидше розвиватися.

ДС. Чи є у Вас є хобі? Що Вас надихає на створення нових ідей для свого бізнесу?

ПХ. Робота стала для мене головним хобі. Крім того, наш колектив любить активний відпочинок - ми ходимо в походи та катаємося на лижах.

ДС. Що би Ви порадили підприємцям, які тільки розпочинають свій бізнес-шлях?

ПХ. Підприємець повинен наполегливо працювати над обраним проектом - натхненно та не розпорошуючись. Сам бізнес будується на чотирьох складових: людський ресурс, ідея, час і гроші - про це треба завжди пам'ятати. Також не забувайте про свою команду та надихайте її на нові звершення. Потрібно вміти уважно прислухатися до споживача та партнерів - це дозволяє на ранній стадії реалізації проекту виявити помилки та швидко їх виправити. Не можна переоцінювати свої можливості та місткість ринку. Водночас, не треба боятися помилок. Пам'ятайте, той, хто стає на шлях підприємництва, обов'язково їх робить, але з роками вони перетворюються на безцінний досвід.

Павло
Харченко

Директор виробничо-комерційного підприємства "Ассоль"

Підприємство пропонує не лише широкий асортимент сучасної техніки, але й послуги з її обслуговування та ремонту. Як не зупинятися на своїх досягненнях та, незважаючи на будь-які складнощі, будувати плани на майбутнє - про це розповів Павло Харченко, директор виробничо-комерційного підприємства "Ассоль".

http://www.dsnews.ua/static/imgs/kharchenko.jpg
    Реклама на dsnews.ua