• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроекты

«Меморандум миру і злагоди» від «регіонала» Новінського

Депутат від анексованого Росією Севастополя пропонує Верховній Раді прийняти документ, яким амністують сепаратистів
Реклама на dsnews.ua

У проекті "Меморандуму" Вадим Новінський, зокрема, пропонує парламенту забезпечити невідкладне проведення конституційної реформи. В її основу буде покладено децентралізацію влади та позаблоковий статус України.

Верховна Рада гарантує участь у будь-яких політичних та економічних міждержавних союзах виключно за результатами всенародного референдуму.

Ліквідуються обласні та районні державні адміністрації, а керівники регіонів обираються на прямих виборах жителями регіонів. Крім того, їм забезпечується можливість вирішувати свої питання на місцевих референдумах.

Новинський вимагає спростити процедуру імпічменту президента, в тому числі за корупційні діяння. Важливий і досить спірний момент в документі - прийняття закону щодо недопущення кримінального переслідування громадян з приводу подій, які мали місце під час масових акцій протесту в Україні, за умови звільнення ними незаконно захоплених будівель, інших громадських місць та добровільного складання зброї. Винятком є особи, які вчинили особливо тяжкі злочини проти життя та здоров'я людей.

Автор "Меморандуму" закликає до роззброєння всіх незаконних формувань і громадян, повернення всіх незаконно захоплених будівель їх законним власникам, звільнення всіх зайнятих вулиць, площ та інших громадських місць в українських містах, селах та селищах.

Як відомо, 17 травня під час круглого столу в Харкові Верховній Раді було запропоновано розглянути "Меморандум миру і злагоди". Документ, запропонований Вадимом Новінським, скоріш за все буде погоджений під час круглого столу в Донецьку, який відбудеться завтра, 21 травня.

    Реклама на dsnews.ua