• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроекты

«Тітушки» можуть отримати по 200 тисяч за «подвиги» на Майдані

Депутати заклали в бюджет 200 млн. для тих, хто через рік зможе довести, що їх поранили на Майдані. Скільки «тітушок» почнуть полювати за цими грошима?
Фото: censor.net.ua
Фото: censor.net.ua
Реклама на dsnews.ua

Група депутатів-"радикалів" на чолі зі своїм лідером Олегом Ляшком запропонувала законодавчо продовжити дію закону "Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей", прийнятого 21 лютого. На виконання норм цього закону у держбюджеті має бути забезпечено 200 млн. грн. "Як виявилося, левова частина активістів, постраждалих у результаті протистояння на Майдані та масових акцій громадського протесту, які мають медичні довідки, що засвідчують характер та місце отримання ними травм та шкоди здоров'ю, не звернулися до державних органів із проханням реалізації щодо них зазначеного Закону, оскільки не були поінформовані про його прийняття та чинність", сказано у пояснювальній записці до документу "радикалів". Через цю непоінформованість багато учасників Майдану не отримали виплат, на які мали право за законом. Пояснення начебто і зрозуміле, однак викликає запитання як сума виплат, так і процедура. Адже хто хотів і в кого для цього були підстави, кошти вже міг отримати. Саме тому, можливо, частина депутатів з фракцій коаліції засумнівалися в необхідності цього закону, запідозривши "радикалів" у піарі.

Результати голосування за закон "ляшківців" - 271 "за", 4 "проти", 4 "утрималися" і 55 не голосували. Цікаво, що утримався голова профільного комітету у справах ветеранів та інвалідів Олександр Третьяков, а серед тих, хто був проти, опинилася одна із найвідоміших активісток революції Тетяна Чорновол.

У кулуарах Ради зауважували, що влада може зіткнутися з проблемою, коли полювати за виплатами будуть особи з фіктивними медичними довідками, адже всі добре пам'ятають, що в часи революції потрапити до лікарні означало наразити себе на небезпеку бути викраденим "беркутівцями", тому про довідки ніхто тоді не думав. Інший момент - "постраждалими" тепер будуть "тітушки" та міліціонери. Їм медичні довідки точно давалися. І ось через рік вони можуть з'явитися з переліком необхідних документів і придуманою легендою про свій "героїзм" на Майдані та претендувати на виплати. А спробуй доведи, на чиєму боці він тоді був. За легкі тілесні пошкодження - 200 тисяч. Ніхто не виключає, що дійсно вистачає тих, хто не отримав законні кошти (у пояснювальній записці "радикали" називають прізвище пораненого героя, який потребує державної допомоги). Але про левову частку - це міф.

Під час Євромайдану медичною службою на чолі з нинішнім депутатом Олегом Мусієм, громадськими активістами, вівся облік постраждалих. Тобто, імена справжніх героїв відомі. Якщо вони не знали про дію цього закону, їх варто було поінформувати. Тому запитання: чи не вийде в нас із цим законом як в історії про Леніна і колоду, коли чим далі від самої події, тим більше було бажаючих приписати собі чужі заслуги.

    Реклама на dsnews.ua