• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроекты

Чи повернеться Ахметов до Донецька

Досвід взаємин Рамзана Кадирова з Кремлем доводить, що куплений мир дуже дорого коштує покупцеві
Фото: comments.uа
Фото: comments.uа
Реклама на dsnews.ua

Епопея із затриманням батальйонами гуманітарних вантажів Рината Ахметова викликала суперечки як серед політиків, так і серед громадськості. Новий секретар РНБО Олександр Турчинов зауважив, що блокувати гуманітарні вантажі, які йдуть з України, недоречно. "По-перше це колосальний міжнародний резонанс (тут варто нагадати нещодавню різку реакцію американського посла Пайета - ред.). По-друге, ті, хто тримають заручників, їх не цікавлять діти сироти та нужденні. Тому в затриманні гуманітарної допомоги не має ніякого сенсу. В цьому питанні не повинно бути анархії, тут повинне бути чітке державне регулювання. Ми маємо забезпечити нужденних людей мінімальним необхідним", - зазначив Турчинов. Разом з тим від багатьох громадян та від дописувачів у соцмережах можна почути інше: отямитися від сепаратизму мешканці окупованих територій можуть хіба під загрозою голоду. Тому батальйони, які пов'язують з Коломойським, діють правильно. Тим більше, що таким чином вони змушують терористів прискорювати повернення наших полонених.

Проте окрім дискусії прихильників і противників блокади підконтрольних бойовикам анклавів, історія з гуманітаркою Ахметова порушила іще одне питання: чи зможе колишній хазяїн Донбасу повернутися додому після війни і чи матиме він там перспективи. Власне, можна стати на бік Фонду Ахметова, де пояснюють гуманітарну місію свого патрона людяністю та щиросердністю.

Відновити зруйновану інфраструктуру Донбасу буде вкрай важко. Коштів на це немає. Тут найвідоміший донецький олігарх може запропонувати руку допомоги. Навряд чи задарма

Так само можна вислухати й тих, хто каже: олігарх, який своєю бездіяльністю допустив розгул сепаратизму, тепер намагається спокутувати провину перед земляками. Адже він не лише не задушив сепаратистські настрої ще в зародковому стані, хоча міг це зробити, але й сам утік з Донецька, коли там почався розгул терору. Зерно істини в цьому є. Але Ахметов, окрім всього, бізнесмен, який навряд чи проти повернення свого колишнього впливу на Донбасі та в Україні в цілому. Якщо ситуація на окупованих територіях потроху почне врегульовуватися, таку перспективу Ринат Леонідович матиме. Можливо, у цьому й полягає його гра з київською владою.

Відновити зруйновану інфраструктуру Донбасу буде вкрай важко. Коштів на це немає. Тут найвідоміший донецький олігарх може запропонувати руку допомоги. Навряд чи задарма. Пробачать чи не пробачать його земляки, питання часу. Переконати, що лише він допомагав їм у скрутну хвилину, справа технологів та журналістів його ЗМІ. Головне не казати, що українську гуманітарку бойовики просто не пускали. Але що від такого повернення матиме Україна? В Донецьку більше не буде сепаратистів? Не буде, але лише тоді, коли його очистять від бандитів українські силовики. Всі інші варіанти - неприйнятні. Путін руками Рамзана Кадирова утихомирив чеченців, але за цей удаваний спокій Кремль вже скільки років змушений платити з кишень росіян. Навіщо повторювати чужі помилки. Краще у визволеному Донецьку буде комендант, який чутиме голос Києва, аніж віддати все в руки місцевих олігархів, які знову заспівають пісню про "голос Донбасу".

Не пускати гуманітарні вантажі Ахметова - це дійсно неправильно. І тут з Турчиновим важко не погодитися. У той же час і поведінка самого олігарха залишає багато сумнівів у його щирості. Переконати донеччан він ще зможе, а ось змусити всіх українців повірити, що в разі повернення на Донбас його колишнього хазяїна там більше не виростуть губарєви, пушиліни, януковичі, захарченки, - навряд чи можливо.

    Реклама на dsnews.ua