• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроекты

Чому Ляшко перетворив сьогоднішнє засідання Ради на бійцівський клуб

Агресія лідера «радикалів» є лише інформаційною завісою, за якою потрібно сховати невдалу спробу команди Льовочкіна зірвати бюджетний процес та кадрові промахи самого Ляшка
Реклама на dsnews.ua

Одним з основних секретів успішного політика є правило – якщо хочеш щось приховати, то влаштовуєш скандал на іншу тему. У діючій Верховній Раді найкраще його засвоїв Олег Ляшко, який сьогодні умудрився спровокувати одразу дві бійки з колегами-депутатами. Відтак голові парламенту Володимиру Гройсману довелось кілька разів оголошувати перерву в роботі ВР. Вияснити, що ж спровокувало таку агресивну поведінку головного "радикала" країни, не так вже й складно. В першу чергу – це ганебне фіаско проросійських сил парламенту на чолі з Сергієм Льовочкіним, яким учора так і не вдалося зірвати внесення змін до бюджету. Друга причина – перехід з фракції "Радикальної партії" в групу Ігоря Єремеєва депутата і колишнього комбата "Айдару" Сергія Мельничука. 

Потреба в прикритті Ляшком поразки в бюджетному процесі Льовочкіна, якого називають одним з основних спонсорів "Радикальної партії", виникла після того, як в ЗМІ потрапили фото смс-переписки колишнього глави адміністрації Віктора Януковича з його другом Іваном Фурсіним. Два політики нібито обговорювали те, які депутатські групи в Раді погодились не голосувати, зокрема, за закон про відповідальність кінцевих бенефіціарів банків, а з якими ще потрібно "попрацювати". Кадри цієї розмови з самого ранку розлетілися по всіх ЗМІ, що тільки підсилило гіркоту провалу проросійських сил за підсумками вчорашнього позачергового засідання Ради. Перекрити цей неприємний момент міг лише новий скандал. Звідси і спалах агресії Олега Ляшка, який накинувся на колишнього колегу по фракції Сергія Мельничука.

Нападаючи на Мельничука, Ляшко хоче виступити в ролі героя, який "дає по заслугам зраднику", а не нести відповідальність за те, що він же і привів цього "зрадника" в Раду

Однак, тут потрібно зазначити, що вибір "жертви" був не випадковим. Власне, намагаючись відлупцювати саме Мельничука, Ляшко сподівався одним ударом поцілити одразу двох зайців. Окрім інформаційної допомоги Льовочкіну, це ще й прикриття власного іміджу. Адже, зранку також стало відомо, що у колишнього комбату "Айдару", якого лідер "радикалів" завів по списку своєї партії в парламент, найближчим часом можуть виникнути серйозні проблеми з законом. Зокрема, за даними депутата від "Блоку Петра Порошенка" Мустафи Найема, Генпрокуратура планувала внести подання до парламенту з проханням про зняття з Мельничука депутатської недоторканності з тим, щоб пізніше притягнути його до кримінальної відповідальності за одразу кількома кримінальними статтями. В чому саме підозрюють Мельничука, поки не відомо. Однак, зважаючи на численні скандали, в центрі яких опинявся "Айдар", неважко здогадатися, що це може бути "рекет", "рейдерство", "викрадання людей", "незаконний обіг зброї" тощо.

Звичайно такий широкий "послужний список", в разі висунення колишньому комбату відповідних звинувачень, впаде тінню і на Олега Ляшка, завдяки якому Мельничук і отримав депутатський мандат. Відтак головний "радикал" країни міг отримати ярлик провідника в Раду нових "тушок", що явно не входить в плани "найчеснішого борця за народні інтереси". Тому він і кинувся лупцювати колег, зриваючи засідання парламенту і пускаючи, тим самим, інформаційний дим в очі своїм виборцям. Тобто, нападаючи на Мельничука, Ляшко хоче виступити в ролі героя, який "дає по заслугам зраднику", а не нести відповідальність за те, що він же і привів цього "зрадника" в Раду. 

    Реклама на dsnews.ua