• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроекты

Чому сепаратисти вирішили послати Путіна

Лідери «ДНР» і «ЛНР» розхитуватимуть ситуацію у свої регіонах доти, доки Київ сам не попросить ООН перетворити Донбас на Придністров’я
Реклама на dsnews.ua

Сепаратисти відмовилися дослухатися до заклику президента Росії Володимира Путіна і не хочуть переносити свій "референдум". Відповідне рішення було прийнято сьогодні на зборах депутатів у Донецьку і Луганську. "Це не наше рішення, це рішення народу Донбасу. Народ Донбасу отримав шанс здійснити подвиг, і ми не маємо права позбавляти його цього шансу", - заявив один із лідерів сепаратистів Донеччини Андрій Пургін.

Це рішення є нічим іншим, як продовженням продукування хаосу в Донбасі. І не лише з метою зриву там президентських виборів. Сепаратистський "референдум" і до цього був абсолютно нелегітимним, а після заяви Путіна взагалі перетворився на фарс. Те, що лідери "Донецької народної республіки" планують подати як "подвиг народу Донбасу", публічно не підтримає навіть Москва. Там щодо двох бунтівних українських регіонів зовсім інші плани - задля уникнення нових санкцій з боку Заходу "відбудуватися" від екстремізму і перекласти фінансування сепаратистського руху на плечі Києва. Аби ці дві області залишалися в складі України, але були постійним джерелом нестабільності.

"Референдум" 11 травня з огляду на його повну нелегітимність Кремлю не потрібен. Проте й засуджувати його в Москві не будуть. Бо вона отримає нагоду постійно закликати Київ "почути голос Донбасу", а Захід - вплинути на столичну владу, аби та сіла за стіл переговорів з донецькими і луганськими "самостійниками". Про це говоритимуть і місцеві еліти, які руками сепаратистів прагнуть вторгувати собі і своєму бізнесу недоторканість. Власне, ситуація перейде до стану в'яло протікаючої шизофренії: з одного боку "референдум" ніхто не визнаватиме, з іншого про його результати, якими б вони не були, постійно нагадуватимуть.

Прогнозовано, що після "референдуму", задля підвищення явки на який сепаратисти у найближчі дні вдадуться до низки резонансних провокацій, лідери потішних "ДНР" і "ЛНР" звернуться по "миротворчу" допомогу до Росії.  Зброю вони не складуть і продовжать займатися відвертим бандитизмом, тримаючи в страху місцеве населення.

Проте у Росії планів вводити "миротворців" прямо зараз не має. Її керівництво влаштовує варіант хаосу до того часу, поки Київ, вимотаний протистоянням із бойовиками, сам не погодиться на миротворчу місію під егідою ООН та за участі Росії. Як це мало місце в Придністров'ї.

    Реклама на dsnews.ua