Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Вадим Денисенко: Чому ціни знову виросли? (ВІДЕО)

Понедельник, 7 Октября 2019, 17:33
Серед головних здобутків нової влади багато хто називає курс гривні. І справді, гривня укріплюється, при цьому ми всі чекаємо, що ціни підуть вниз, але по всіх групах товарів, що входять до споживчого кошика, ми спостерігаємо зростання цін
Вадим Денисенко: Чому ціни знову виросли? (ВІДЕО)

Останні дані Держстату знову показали стрибок цін на м'ясні вироби і хліб.

Отже, хто кого намахав?

Передусім поговоримо про їжу. Коли фермер сіявся, він купував бензин, добрива і насіння по курсу майже 30 грн за долар.

Зараз, коли він збирав чи ще збирає врожай, дизель коштує стільки ж, як і весною, точніше, трохи дорожче. За рік, через шалену міграцію, цей самий фермер підняв зарплати своїм працівникам (хтось більше, хтось менше, але зарплати зросли).

Тепер урожай треба довезти до елеватора (тарифи на послуги залізниці та на електроенергію зросли).

А тепер ще два маленьких фактори, про які ніхто не хоче говорити. Перший — при вищому врожаї, ніж торік, ціни на зернові впали на $20–25 за тонну. Паралельно через міцну гривню експортери втратили ще 10–12%. Це так само не могло не вплинути на внутрішні ціни. От ми і маємо замкнене коло — гривня зміцнилася, ціни виросли і падати, як ви вже здогадалися, не будуть.

І останнє, я досі не можу зрозуміти, що сталося такого в країні, щоб Нацбанк, який два роки тримав курс 28–29, несподівано за півроку зміцнив гривню до 24. Простіше кажучи, або тоді вони нас намахували, або тепер грають в спекулятивні ігри, поки всі ми, як лохи, радіємо курсу в 24,2 і щасливі, що наші зарплати штучно виросли на $40–50.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство

 

Теги: #Цены