• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроекты

Генпрокурор не вірить в Антикорупційне бюро?

Генпрокурор повідомив, що його перший заступник звільнився за власним бажанням. Мало хто сумнівається, що на це місце прийде не менш одіозний кадр
Фото: ukrafoto.com
Фото: ukrafoto.com
Реклама на dsnews.ua

Заступник Генпрокурора Герасимюк "самолюструвався" не дочекавшись звільнення за законом про очищення влади. Цікаво, скільком прокурорам так само дають можливість втекти з органів без тавра "люстрований"? Микола Герасимюк, нагадаємо, з 2012-го по 2014-й був заступником голови Державної виконавчої служби, а коли вже після Майдану його призначали прокурором Києва. Проти цього активно виступала громадськість. Рішення підлеглого Ярема пояснив у вже звичному для себе хамуватому стилі: не всі витримують напругу, бо, мовляв, "велике навантаження в роботі. І суспільне, інформаційне поле, яке створене навколо Генпрокуратури так званими проплаченими маргіналами, не всі люди можуть це витримати".  Тобто, логіка Яреми наступна: якщо ЗМІ звертають увагу на те, що ГПУ гальмує з розслідуванням злочинів проти активістів Євромайдану або ж надто повільно розслідує справи проти діячів колишнього режиму, то це - маргінали. Дивує, що Ярема у своїх висловах копією Пшонку.

Генпрокуратура, нажаль, залишається тим органом, який змінюється так повільно, що цього ніхто не помічає. Чим завдає болючого удару по Президенту Петру Порошенку

Власне, замість того, аби виконати закон про очищення влади і випхати Герасимюка з Різницької, йому дали піти самому. Вочевидь, на гарних фінансових умовах. Пішов Герасимюк, але ж інших своїх заступників Ярема не рухає. Так, ні Бачун, ні Шокін, ні Даниленко не потрапляють під закон про люстрацію, але й оновленням прокуратури від них не пахне. Генпрокуратура, нажаль, залишається тим органом, який змінюється так повільно, що цього ніхто не помічає. Чим завдає болючого удару по Президенту Петру Порошенку, чиєю креатурою є Віталій Ярема. Цей удар болючий не лише тому, що Порошенко оберігає Ярему від звільнення і тим самим бере на себе частку негативу, але й тому, що у громади виникає багато запитань щодо ефективності президентських кадрів.

У суспільстві є надія на те, що Антикорупційне бюро все ж почне боротися з корупцією в державі. Якщо ніхто інший цим займатися не поспішає. Вже створене журі для відбору претендентів очільника бюро, Президент обіцяє, що новий орган запрацює в січні. Хотілося вірити, проте є певні сумніви. Якщо серед кандидатів з'явиться черговий президентський друг (навіть, коли він іноземець і вже був президентом однієї з кавказьких країн) чи кум - це від самого початку ставить хрест на спроможності цієї людини боротися з корупцією без огляду на Банкову. Буде той же Ярема, з тими ж кадровими підходами. Тільки сидітиме в іншому офісі. 

    Реклама на dsnews.ua