• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроекты

Хто є хто серед претендентів на українського комісара Катані

160 кандидатів на посаду керівника Антикорупційного бюро – прояв демократії. Проте реальні шанси посісти це крісло мають від сили чоловік десять
Фото: putc.org
Фото: putc.org
Реклама на dsnews.ua

Але це зовсім не означає, що за результатами конкурсу гідні люди не зможуть отримати пропозицію працювати в НАБі.

Багато експертів віддають перевагу грузинському політику Давиду Сакварелідзе. Депутат грузинського парламенту нібито вже подав документи на отримання українського громадянства. Називають і його можливих помічників. Це також грузини Зураб Адеішвілі та Гізо Угулава. Обидва з команди колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі. Якщо Сакварелідзе дійсно опиниться серед відібраних претендентів, він має значні шанси пройти через парламентський фільтр.

Окрім грузина, є в списку й інші іноземці. Найвідоміший - Богдан Витвицький - американський юрист українського походження. Він відомий як помічник федерального прокурора у підрозділі боротьби з економічними злочинами Департаменту юстиції США. На думку експертів, Витвицький також має шанси отримати посаду. Принаймні, потрапити до трійки головних претендентів.

Є в списку і відомі українські політики й правники. Це народний депутат, генерал

Віктор Чумак

. Він пройшов до парламенту за мажоритарним округом в столиці. Хоча Віктор Васильович і асоціюється з партією "УДАР", членом цієї партії він не є. Чумака вважають людиною, близькою до колишнього Генпрокурора Віталія Яреми. Негативного шлейфу за ним немає, проте охочі завжди можуть щось таке розкопати. Інший серйозний кандидат - нинішній військовий прокурор, генерал-майор СБУ

Реклама на dsnews.ua
Анатолій Матіос

. До брата письменниці і депутатки Марії Матіос, на відміну від його колишнього шефа по ГПУ Яреми, претензій не було. Натяки на зв'язки Матіосів з командою Льовочкіна підтверджень так і не знайшли. Можливо, лише в одному до Матіоса виникли питання. В одному з останніх інтерв'ю Анатолій Васильович навіщось оприлюднив цифри про дезертирство в українському війську. Навряд чи за нинішніх умов це було потрібно робити.

У списку також є й Кирило Куликов, екс-нардеп та колишній очільник українського відділення Інтерполу. Його, як і Чумака, часто асоціюють з екс-генпрокурором Яремою. Менш відомі широкому загалу юристи Юрій Сухов, Святослав Дубіна і Микола Сірий. Першого вважають соратником Юлії Тимошенко, другий працював у "Мінсдоху" часів Клименка і відповідав там саме за боротьбу з корупцією. Сірий - відомий правознавець та правозахисник. 

Серед більш-менш відомих претендентів на голову НАБу - юрист і екс-нардеп

Сергій Пересунько

, луганський адвокат

Ігор Чудовський

- він працював начальником Департаменту правової роботи в Мінагрополітики за часів міністра-"свободівця" Швайки,

Галина Климович

, яка розслідувала справу про отруєння Віктора Ющенка, колишній начальник міліції Закарпаття

Віктор Чепак

та "легенда" УБОЗу

Сергій Корніч

. "Легендою" його колись називав Юрій Луценко. Корніч у 2005-му році говорив, що проти Януковича реально порушити кримінальні справи, і що доказова база для цього є. Але, як ми пам'ятаємо, відсутність політичної волі у тодішнього керівництва держави вже за п'ять років допоможе Януковичу стати президентом.

Це повчальна історія і для цієї влади, і для майбутнього керівника Антикорупційного бюро. Якщо девіз "бандитам - тюрми!" не втілять у життя, то сумна історія може знову повторитися. Янукович втік, але "колективний Янукович" нікуди із свідомості громадян поки що не подівся. 

    Реклама на dsnews.ua