• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроекты

Хто заплатив суддям за саботаж заборони Компартії

Демарш Окружного адміністративного суду Києва, якому наразі вдається уникати люстрації, в справі про заборону КПУ може виявитись банальною лебединою піснею з корупційним приспівом
Фото:  golos.ua
Фото: golos.ua
Реклама на dsnews.ua

Історія з масовим самовідводом всього складу столичного Окружного адмінсуду у справі про ліквідацію Компартії є черговим аргументом на користь якнайшвидшого проведення люстрації в цій гілці влади. Нагадаємо, що відповідне рішення представники цього органу правосуддя прийняли 18 лютого, заявивши, що в процесі над КПУ на них чиниться тиск і тому вони відмовляють виконувати свої обов"язки. Однак, в цю байку можна було б повірити, якби в Окружному адмінсуді працювали нещодавно призначені туди янголи Феміди, а не судді з, м"яко кажучи, сумнівною репутацією. Відтак, за масовим протестом арбітрів в історії з Компартією може критися примітивне корупційне заробітчанство. Тим більше, що бажаючих профінансувати такий захист ленінців в Україні вистачає. 

Лідером суддівського бунту Окружного адміністративного суду Києва виступив головуючий у справі про заборону Компартії Валерій Кузьменко. За його словами, вдатися до самовідводу його змусив нещодавно проведений співробітниками прокуратури обшук приміщення суду, в процесі якого нібито був вилучений комп"ютер, на якому, серед іншого, зберігалися документи по цій справі. Що сам Кузьменко розцінив, як прямий тиск на судовий процес. У свою чергу, міністр юстиції Павло Петренко, який і подавав відповідний позов по КПУ в цей суд, заявив, що жоден закон не надає судді права одноосібно приймати рішення про повний самовідвід колегіального органу, яким є склад суду Київського окружного адміністративного арбітражу. За версією міністра, суддя міг брати самовідвід лише на початку призначення справи до розгляду по суті, а цю справу, як зазначив Петренко, розглядають з липня минулого року та ще й з порушенням термінів розгляду.

Валерій Кузьменко вже давно є кандидатом на виліт з касти суддів. Адже ще 18 серпня минулого року ВККС відкрила дисциплінарну справу щодо цього служителя Феміди. Серед іншого Кузьменку інкримінують порушення основоположного конституційного права громадян на мирні зібрання. Адже саме цей суддя прийняв 6 грудня 2013 року рішення про заборону проведення мітингів з 7 грудня 2013 по 7 січня 2014 року в центрі Києва

Враховуючи вищенаведені аргументи Мінюст має намір ініціювати перевірку та звільнення всіх "самовідведених" суддів Вищою кваліфікаційною комісією суддів (ВККС). Однак, за великим рахунком, така ініціатива зайва, адже той таки Валерій Кузьменко вже давно є кандидатом на виліт з касти суддів. Адже ще 18 серпня минулого року ВККС відкрила дисциплінарну справу щодо цього служителя Феміди. Серед іншого Кузьменку інкримінують порушення основоположного конституційного права громадян на мирні зібрання. Адже саме цей суддя прийняв 6 грудня 2013 року рішення про заборону проведення мітингів з 7 грудня 2013 по 7 січня 2014 року в центрі Києва. Що, в свою чергу, спровокувало подальшу ескалацію силового протистояння демонстрантів з правоохоронними органами в столиці. І вже самого цього факту, відповідно до законів про люстрацію, достатньо для того, щоб позбутися сумнівного кадра. 

Правда, поки що зробити це не дозволяє заблокована робота Вищої ради юстиції, однак, з прийняттям судової реформи, яка вже чекає на підпис президента, ситуація може швидко змінитися не на користь таких суддів, як Валерій Кузьменко. Звичайно, сам суддя це чудово розуміє, і, швидше за все, це і додало йому сміливості оголосити про колективний самовідвід всього Київського окружного адміністративного суду у справі про заборону Компратії. Крім того, не виключено, що ще більшої сміливості йому та іншим суддям могли додати щедрі фінансові заохочення від лідерів КПУ або інших проросійських сил, якій співчувають цій партії. Додатковим аргументом на користь цієї версії є і той факт, що в цьому ж суді зараз на розгляді знаходиться подання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про заборону трансляції цілої низки російських програм на території України. Тобто замовником демаршу Кузьменка можуть бути впливові однодумці українських комуністів з Кремля. А там вміють щедро віддячувати за просування російських інтересів в нашій державі. 

    Реклама на dsnews.ua