• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроекты

Хто займе місце Компартії у випадку її заборони?

Оновлені "регіонали" та порошенківська "Солідарність" зможуть претендувати на лівих виборців
Реклама на dsnews.ua

Служба безпеки України передала Міністерству юстиції матеріали, які засвідчують антиконституційну діяльність Комуністичної партії. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив голова СБУ Валентин Наливайченко. Відтак, процедура заборони політичної сили Петра Симоненка набирає обертів і вже найближчим часом Мін"юст може подати відповідний позов до Верховного Суду України. І якщо служителі Феміди вирішать припинити діяльність Компартії в нашій країні, то ліве електоральне поле залишиться абсолютно вільним. Однак, ненадовго. Їх місце може зайняти частина функціонерів діючої Партії регіонів або партія Петра Порошенка. Такий прогноз порталу dsnews.ua озвучив політолог і директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

Загалом, на думку експерта, ініціатива заборони Компартії виглядає, як спроба підмінити більш важливу тему проведення, одразу після президентських, позачергових парламентських виборів. "Процес заборони комуністів може розтягнутися надовго: спочатку працює слідча комісія, потім справу вивчає Міністерство юстиції, потім матеріали розглядає суд, потім приймає, швидше за все, позитивне рішення, яке КПУ буде оскаржувати в Конституційному Суді. І судді з Жилянської, більшість з яких досі залишаються лояльні до "регіоналів" і комуністів, можуть визнати заборону Компартії незаконною", - прогнозує Небоженко. Тобто, результат виявиться нульовий, але час буде втрачено, - каже політолог, в той час, як тема позачергових виборів в Раду відійде на другий план. 

Однак, не виключено, що комуністів таки заборонять. В такому разі, їх місце займуть "регіонали", - прогнозує Небоженко. "На сході "регіонали" можуть оперативно створити новий партійний проект з гарною вивіскою, соціалістичною риторикою і відносно новими обличчями, і заявити, що вони є нові поборники лівих ідей. І це може спрацювати", - припускає експерт. Хоча, - уточнює він, все залежатиме від бюджету цього проекту та талантів його політ технологів. Інший варіант – нішу КПУ займає партія Петра Порошенка "Солідарність". "Сама назва цієї сили є оптимальною для лівого проекту. Крім того, вона поки що мало відома, не дискредитована, і має лідера, який наразі користується високою підтримкою в країні", - аналізує Віктор Небоженко. В будь якому разі, поточна економічна ситуація в Україні, яка суттєво знижує рівень життя населення в купі з пост революційними настроями є доволі сприятливою для розкрути саме нових лівих проектів, - вважає політолог. 

 

    Реклама на dsnews.ua