• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроекты

Кучма провів у Донецьку сеанс групової імітації «оргазму»

Переговори за участю екс-президента, терористів і кума Путіна не дали відповіді на питання, чи буде війна після 27 червня
Реклама на dsnews.ua

Учорашні консультації за участю екс-президента України Леоніда Кучми, кума Путіна Віктора Медведчука, "регіонала" Нестора Шуфрича, розшукуваного за сепаратизм нардепа Олега Царьова, спецпредставника діючого голови ОБСЄ Хайді Тальявіні, російського посла Михайла Зурабова і купки терористів на чолі з "прем'єром ДНР", громадянином Росії Олександром Бородаєм були звичайною імітацією. З одного боку Петру Порошенку було необхідно, аби його мирний план почав втілюватися, з іншого боку Путіну потрібно було імітувати перед Заходом, що він також не проти миру на сході України. Євросоюзу дуже не хочеться посилювати санкції проти Кремля. Тому він імітуватиме "оргазм" від початку консультацій в Україні. І закриє очі на те, що ці консультації відбулися за участю терористів. Що, до речі, вже порушує пункти мирного договору Порошенка, в яких є обіцянка не вести перемовини з бойовиками. Але, знов таки, Європа не хоче економічних втрат для себе від санкцій проти Москви, а ще вона дуже боїться газової україно-російської війни. Тож, всі зацікавлені сторони вирішили взяти паузу, і кожна зі сторін використає її на власний розсуд. Зокрема, секретар РНБО Андрій Парубій заявив, що припинення вогню дасть можливість звільнити заручників. Дай Бог вдасться. А ось сепаратисти, тут і до гадалки не ходи, скористаються тимчасовим миром аби укріпитися на зайнятих позиціях і рекрутувати нове "м'ясо".

Бо припинити на певний час вогонь не означає, що конфліктуючі сторони мають бодай якийсь план вирішення проблеми. Ту дурню, яку запропонував Царьов, Київ виконувати не буде. Немає плану і в Порошенка. Пункти запропонованого ним документу терористи виконувати не будуть. Не для того їх Росія озброювала, не для того російська пропаганда промивала мізки жителям сходу України, аби враз усе закінчилося. У кращому випадку сторони домовляться продовжити перемир'я після 27 червня ще на 10 днів. У гіршому - мир триватиме до першого трупа. Після цього протистояння поновиться і всі учасники консультацій знову шукатимуть, як зімітувати мир.

Звертає на себе увагу ще декілька моментів. Перший: чому на консультаціях у Донецьку був Бородай і кілька відносно адекватних терористів, а не було Губарєва, Пушиліна, Стрєлкова, луганських карателів. З ними не домовляються? А чим тоді Бородай кращий? Другий: у своєму виступі Зурабов заявив, що Медведчук із Шуфричем за завданням Порошенка здійснювали посередницьку місію, а заступник глави АП Валерій Чалий в ефірі "Свободи слова" сказав, що Президента представляв лише Кучма. Кепсько, що план Порошенка починає реалізуватися з напівправди. Бо Медведчук з Шуфричем намалювалися в цій історії не просто так. Медведчук давно набивався в посередники, а глава АП Борис Ложкін цю нав'язливість легітимізував. І, до речі, навпроти Кучми сидів Царьов, якого давно чекають на допит у Києві. Виходить, цей нардеп став першим амністованим сепаратистом? Дуже не хотілося б, аби після переговорів у такому колі наші силовики, гвардійці і добровольці в зоні АТО сказали: "Нас просто зрадили".

    Реклама на dsnews.ua