• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроекты

Кузьмин пожаловался Обаме на "провокаторов" из Госдепа за то, что лишили его визы в США (текст письма)

Первый зам генпрокурора в сердцах заявил, что американские чиновники незаконно используют служебное положение и обманывают президента
Реклама на dsnews.ua

Первому заместителю генпрокурора Ренату Кузьмину без объяснения причин аннулировали многоразовую 5-летнюю визу в США, сообщает пресс-служба Генпрокуратуры.

Обиженный чиновник уже написал письмо президенту США Бараку Обаме, где уточняет, что об аннулировании ему сообщил 19 октября посол США в Украине Джон Теффт.

"По моему мнению, эти действия нарушают нормы международного сотрудничества между нашими государствами и подрывают авторитет США. Чиновники из Департамента юстиции и Государственного департамента США, несмотря на международно-правовые нормы, фактически незаконно используют свое служебное положение. Они вводят в заблуждение президента США, Конгресс и американский народ относительно убийства Евгения Щербаня и фактической роли Юлии Тимошенко в различных преступлениях", – говорится в письме Кузьмина.

При этом он попросил американского лидера посодействовать в установлении правды и получении показаний от свидетелей по делу об убийстве Евгения Щербаня Павла Лазаренко и Петра Кириченко, которые пребывают в США.

"Прошу Вас дать объективную оценку действиям американских чиновников, причастных к организации провокаций в отношении меня. Прошу Вас, используя возможности Вашего ведомства, предложить Сенату США пересмотреть недавнюю резолюцию №466 для принятия взвешенного решения относительно Украины, которое бы основывалось на реальных фактах. Я благодарен Вам за внимание и еще раз выражаю надежду на продолжение делового и человеческого сотрудничества между нашими государствами", – написал Кузьмин.

Напомним, что в сентябре Сенат США принял резолюцию с призывом освободить украинского экс-премьера Юлию Тимошенко и выдать запрет на выдачу виз тем, кто ответственен за политические преследования в Украине.

В свою очередь Кузьмин неоднократно заявлял о том, что у ГПУ есть подтверждение причастности Тимошенко к убийству народного депутат Евгения Щербаня в ноябре 1996 года. Хотя генпрокурор Виктор Пшонка отмечал, что  она проходит по этому делу как свидетель.

Реклама на dsnews.ua


Лист Першого заступника Генерального прокурора України Рената Кузьміна до Президента США пана Барака Обами

3 грудня 2012 року

Президенту США
пану Бараку Обамі

Білий Дім
1600 Пенсильванія Авеню,
Вашингтон, 20500
США

Вельмишановний пане Президенте!

Дозвольте привітати Вас з перемогою. Бажаю Вам і Вашій родині здоров'я, щастя та благополуччя.

США, поза сумнівом, є лідером у захисті прав і свобод людини та оплотом демократії. Ми високо цінуємо зусилля США, спрямовані на розвиток двостороннього діалогу між нашими державами. Ми також цінуємо Вашу підтримку з розбудови в Україні правової держави. Ми впевнені, що США є стратегічним партнером України у боротьбі з організованою злочинністю і корупцією.

У цьому листі я хочу привернути Вашу увагу до гострої проблеми, яка ускладнює відносини між Україною та США. Суть проблеми полягає в тому, що група американських лобістів тривалий час перешкоджає проведенню допитів свідків у справі про вбивство члена українського Парламенту Євгена Щербаня. Мова йде про Павла Лазаренка, Петра Кириченка і Миколу Мельниченка, які на даний час проживають у США і публічно заявили про свою згоду дати свідчення у справі. Генеральна прокуратура України близько тридцяти разів зверталася до Департаменту юстиції США з проханням посприяти в організації допитів згаданих свідків. Незважаючи на це, до сьогодні Департамент юстиції США ігнорує звернення української сторони про проведення допитів.

Хочу Вам нагадати, що депутат українського Парламенту Євген Щербань з дружиною і двома колегами були розстріляні в аеропорту міста Донецька в листопаді 1996 року. Тільки син Євгена Щербаня залишився живим після обстрілу. Виконавці цього вбивства були знайдені і понесли покарання. Прокуратура близько підійшла до замовників цього вбивства.

Свідки у цій справі, що проживають в Україні, дали свідчення Генеральній прокуратурі України про те, що в 2005 році вони відповідно до встановленої в США процедури надали американській владі документи про вбивство Євгена Щербаня та інші пов'язані з ним злочини. Генеральна прокуратура України звернулася за допомогою в отриманні цих документів до Департаменту юстиції США, а також до Надзвичайного і Повноважного Посла США в Україні Джона Теффта. Генеральна прокуратура України не отримала відповіді від Департаменту юстиції США на наші звернення щодо надання копій цих документів. Ми були змушені вдатися до публічного звернення до американської влади з проханням сприяти розслідуванню резонансних справ. У відповідь Посол США в Україні Джон Теффт заявив, що не володіє інформацією про наявність в американської влади згаданих документів, запитуваних Генеральною прокуратурою України. Департамент юстиції США досі не відповідає на наші звернення. Внаслідок цього в Україні формується враження, що деякі американські чиновники приховують інформацію, яка б допомогла встановити замовників убивства Євгена Щербаня.

Звернутися до Вас, шановний пане Президенте, мене змусила ще одна дуже небезпечна ситуація. Департаментом юстиції США за ініціативи деяких американських і українських політиків розроблено ретельний план з протидії та знищення справи про вбивство Євгена Щербаня. Одним із завдань цього плану є перешкоджання Генеральній прокуратурі України у висуненні обвинувачення Юлії Тимошенко і Павлу Лазаренко в рамках цієї справи. Про цей план слідчим Генеральної прокуратури України повідомив колишній співробітник охорони Президента Леоніда Кучми Микола Мельниченко, який нещодавно повернувся в Україну із США. Одним із елементів цього плану є дискредитація не лише слідчої групи Генеральної прокуратури України, а й мене як її керівника. Ініціатори плану припускали спровокувати мій арешт на території США за спеціально сфабрикованими звинуваченнями. Микола Мельниченко мав стати учасником цієї міжнародної провокації. Метою мого арешту мала стати моя дискредитація в очах американської влади і, як результат, підтвердження незаконності моїх дій в США. Мені мали інкримінувати, що на території США я начебто примушував свідка Миколу Мельниченка до давання свідчень у справі про вбивство слідчим Генеральної прокуратури України. Отже, ініціатори плану мали намір змусити українську владу припинити розслідування не лише справи про вбивство Євгена Щербаня, але й інших злочинів, у яких обвинувачується Юлія Тимошенко.

Під час допиту в Україні Микола Мельниченко назвав імена і прізвища всіх громадян України і США, причетних до цього незаконного плану. З його слів, це були представники лобістської фірми «Вілей Рейн» Джо Вільямсон і Ральф Чача, яких найняв чоловік Тимошенко, Олександр, для створення її позитивного іміджу в США і дискредитації українських слідчих. Також серед згаданих осіб був колишній сенатор Джим Слеттері, який лобіює інтереси Тимошенко в Конгресі і Державному департаменті США, використовуючи особисті стосунки з керівником Державного департаменту, - пані Хілларі Клінтон. Це був й адвокат Стівен Буннел, який працював помічником діючого заступника Генерального прокурора США.

Микола Мельниченко заздалегідь попередив мене про підготовлювану провокацію, що допомогло мені уникнути незаконного арешту в США.

Звертаю Вашу увагу, шановний пане Президенте, що згадані вище особи, використовуючи свої зв'язки, лобіювали прийняття Сенатом США резолюції № 466 у 2012 році, яка мала залякати українську владу і змусити Генеральну прокуратуру України припинити розслідування справи про вбивство, до якого причетна Юлія Тимошенко.

Наприкінці вересня цього року я звернувся з відкритим листом до Конгресу, а також до Віце-президента США Джозефа Байдена. Генеральний прокурор України Віктор Пшонка передав листа Послу США в Україні Джону Теффту. У відкритому листі я виклав свою позицію і запропонував організувати мій виступ перед конгресменами і представниками американських засобів масової інформації з доповіддю у справі про вбивство депутата Євгена Щербаня. Відповіді на листа я не отримав, але 19 жовтня 2012 року пан Теффт повідомив мені про анулювання моєї багаторазової п'ятирічної візи у США без пояснення причин.

На мою думку, ці дії порушують норми міжнародного співробітництва між нашими державами і підривають авторитет США. Чиновники з Департаменту юстиції і Державного департаменту США, незважаючи на міжнародно-правові норми, фактично незаконно використовують своє посадове становище. Вони вводять в оману Президента США, Конгрес і американський народ щодо вбивства Євгена Щербаня і фактичної ролі Юлії Тимошенко у різноманітних злочинах.

Україна покладає великі надії на встановлення істини у справі про вбивство Євгена Щербаня і притягнення до кримінальної відповідальності замовників цього тяжкого злочину.

Шановний пане Президенте, я прошу Вашої допомоги у встановленні істини. Прошу Вашого сприяння в отриманні свідчень від свідків у справі про вбивство Євгена Щербаня Павла Назаренка і Петра Кириченка, які перебувають у США. Прошу Вас дати об'єктивну оцінку діям американських чиновників, причетних до організації провокацій стосовно мене. Прошу Вас, використовуючи можливості Вашого відомства, запропонувати Сенату СІІІА переглянути нещодавню резолюцію № 466 для прийняття зваженого рішення щодо України, яке б ґрунтувалось на реальних фактах.

Я вдячний Вам за увагу і ще раз висловлюю сподівання на продовження ділового і людяного співробітництва між нашими державами.

З глибокою повагою

Перший заступник
Генерального прокурора України Ренат Кузьмін
 

    Реклама на dsnews.ua