• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроекты

Лутковська вирішила підстелити соломку «регіоналам» - сепаратистам

Щоб утриматися на посаді, уповноважена з прав людини занепокоїлась долею поплічників Януковича і Стрєлкова з Донбасу. І, дійсно, кого ж ще захищати в
Реклама на dsnews.ua

Омбудсмен Валерія Лутковська, яка спокійно спостерігала за масовим порушенням прав українців командою Віктора Януковича, раптом занепокоїлась діями нової влади на сході країни. Так, уповноважена з прав людини закликала керівництво штабу АТО не перетворювати зачистку звільнених від сепаратистів територій в полювання на "відьом".

Пані Лутковська навіть підготувала зміни до законодавства, щоб забезпечити затриманим терористам комфортні умови. Однак ця турбота в той час, коли влада почала пошук спонсорів бойовиків "ДНР" та "ЛНР" в Партії регіонів та КПУ, є лише політичною маніпуляцією. Адже, заступаючись за зрадників держави, омбудсмен намагається заробити політичні бали, які, вочевидь, дозволять їй зберегти посаду після завершення війни на Донбасі.

Насторожує, що свою гнівну заяву на адресу керівництва АТО Валерія Лутковська оприлюднила одразу після розпуску фракції Компартії у парламенті і початку судового засідання по забороні цієї організації. Схоже саме цей факт став причиною неспокою омбудсмена, яка отримала свою посаду, в тому числі і, завдяки голосам комуністів. Тим більше, що початок ліквідації п"ятої колонни в Україні йде не тільки на центральному, а й регіональному рівні. Тобто, після звільнення кожного нового населеного пункту на Донбасі, СБУ починає шукати там і затримувати не тільки бойовиків, а й людей, причетних до підтримки та фінансування терористів. Дуже часто серед цих категорій виявляються представники колишньої влади.

Однак, пані Лутковська побачила в цій абсолютно стандартній і цілком логічній процедурі полювання на "відьом". Більше того, омбудсмен навіть заявила, що їй відомі факти, коли бійці Національної гвардії (що не випадково, адже саме цим формуванням найчастіше лякають своїх і наших громадян російські ЗМІ) затримували підозрюваних у сепаратизмі і не дотримувались при цьому установлених законом строків утримання їх під вартою. В той же час, Лутковська була не вельми активна у відстоюванні прав полонених терористами патріотів України на Донбасі. Чиновниця лише кілька раз констатувала приблизну кількість людей, які перебувають в полоні і відзначила погані умови їх утримання. Оце і все, що зробила для захисту прав наших співгромадян уповноважена парламенту з прав людини.

Проте, Валерія Лутковська не оминула жодної резонансної події на Сході, як, наприклад, затримання і незаконне вивезення в Росію льотчиці Надії Савченко чи режисера Олега Сенцова, чи спроба вивезення в Росію наших дітей-сиріт з інтернату, або порушення прав кримських татар в анексованому Криму. Тобто, омбудсмен завжди вибирає лише ті інформаційні приводи, які гарантовано засвітять її прізвище на загальнодержавному рівні, створюючи, таким чином, ілюзію турботи Лутковської про українців, які потрапили в біду. Хоча не важко знайти заяви омбудсмена, наприклад, за січень, в розпал Євромайдану, якими вона засуджувала дії мирних демонстрантів та просила їх не тиснути на "Беркут" оприлюдненням особистих даних бійців цього нині ліквідованого правоохоронного формування.

Відтак, у громадян виникає питання про доцільність перебування Лутковської на такій відповідальній посаді. Не кажучи вже про те, що Валерія Володимирівна є одним з яскравих представників команди Віктора Януковича, яка отримала повноваження омбудсмена завдяки гарним зв"язкам з колишнім міністром юстиції Олександром Лавриновичем та вірності "правовим" ідеалам "регіоналів".

    Реклама на dsnews.ua