• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроекты

Меми тижня. Бандероебола та Ляшкотрус

Сім нових слів та словосполучень, які поповнили словник української мови завдяки креативу користувачів Інтернету за сім останніх днів
Реклама на dsnews.ua

Бандероебола (Bandera ebolavirus) - вид роду Ebolavirus, відносять до родини філовірусів. Bandera ebolavirus був виділений в кінці вересня 2016 року після раптової смерті російського генерала ФСБ Олексія Шишкова, який останнім часом активно займався формуванням так званих "гумконвоїв" на територію окремих районів Донецької і Луганської областей, де неодноразово перебував у службових відрядженнях. Резервуар даного вірусу поки остаточно не виявлено, хоча вчені з ФСБ вже провели тестування на наявність вірусу у різних бойових ссавців, комах і гельмінтів, що обрали ареалом свого перебування ОРДО і ОРЛО. Бандероебола породжує гостру вірусну висококонтагіозну хворобу (лат. Febris Bandera Ebola), яка характеризується тяжким перебігом, вираженою інтоксикацією, зневодненням, ураженням кровоносних судин багатьох органів з розвитком тяжкого геморагічного синдрому. Вакцинація духовними скрепами не здатна зупинити високу летальність від хвороби, яка для генералів ФСБ складає 98%, для генералів ЗС РФ - 91%, для старшого офіцерського складу російської армії - в межах 73-85%, для молодшого офіцерського складу - 55-78%, для старшин, сержантів і рядових - 15-57%. Особливо стійкі до Bandera ebolavirus бойові гельмінти. (Див. Гівімоторолагліст).

Гівімоторолагліст (Taeniagivus motorollium) - паразитичний черв з класу цестод, найбільш характерний бойовий гельмінт. Вид класифіковано під час досліджень на території окупованого Донбасу смертоносного вірусу Бандероебола. Там же, в ОРДО і ОРЛО, паразит і поширений. Тіло гівімоторолагліста сплющене у спино-черевному (дорсовентральному) напрямку, має форму кулеметної стрічки. На передньому кінці знаходиться маленька фотогенічна голівка - сколекс, що має органи фіксації у вигляді кількох мускулистих присосків, далі - шийка, потім стробіла, яка складається із проглотид - члеників бандформувань типу "Сомалі", "Спарта", "Відморозки", "Упирі" тощо. Зовні тіло гельмінта вкрите шкірно-камуфляжним мішком. Як проміжних хазяїв Taeniagivus motorollium використовує бойових свиней, бойових собак, бойових зайців, бойових кролів, бойових верблюдів та інших бойових ссавців, які мешкають в ОРДО і ОРЛО. Остаточний хазяїн - тільки Путін. Іноді штучно відбувається часткове знезаражування продуктів життєдіяльності останнього. (Див. Ципкали по осені рахують).

Кіндер-папєрєднік - результат експерименту із застосуванням секретної ядерної реакції, яку в кінці вересня 2016 року провели кремлівські науковці над гендиректором "Росатому" Сергієм Кірієнком. За попередніми даними, перевтілення Кіндер-сюрпириза (так Кірієнка називали в кінці буремних 1990-х через статус наймолодшого прем'єра РФ та оголошення ним у серпні 1998 року дефолту Росії) у Кіндер-папєрєдніка (такий мем народився після анонсування Путіним "притулку" для свого попередника на прем'єрській посаді в якості першого замглави президентської адміністрації) пройшло успішно. Хоча однозначної відповіді на вічну причинно-наслідкову дилему "Що було перше, яйце чи курка?", ця метаморфоза з Кірієнком так і не дала.

Ляшкотрус - перша реакція лідера Радикальної партії Олега Ляшка на землетрус в Румунії магнітудою 5,6 балів, що стався 24 вересня 2016 року. Поштовхи відчули також в Україні, і, зокрема, по сусідству з маєтком останнього глави АП Януковича Андрія Клюєва у селі Рудики Обухівського району Київської області, де нині мешкає родина Ляшків. Ляшкотрус, за свідченням головного "радикала", супроводжується істерикою дружини Ляшка, страшним гавканням собак Ляшка, нав'язливими підозрами самого Ляшка, що в будинок серед ночі влізли злодії, а також оперативними закликами Ляшка у мережі Facebook "Тримайтеся! Все буде добре". Можливий тремор верхньої частини нижніх кінцівок (російською розмовною "ляжка"). Подальше наукове дослідження даного феномену ускладнено через обмеженість письмових джерел - після оприлюднення ЗМІ першої реакції лідера Радикальної партії на землетрус, пост Ляшка було стерто.

Трампозрада (від анг. Trump - прізвище американського політика та укр. "зрада" - складова поширеної в українському політичному дискурсі "теорії зради", в координатах якої розглядаються будь-які політичні поразки) - політологічне визначення якісної та кількісної поразки кандидата в президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа за результатами телевізійних дебатів із кандидатом в президенти США від Демократичної партії Гілларі Клінтон 27 вересня 2016 року. (Див. також Трампоперемога).

Трампоперемога - перша реакція Дональда Трампа на оприлюднення CNN результатів опитування власних глядачів, згідно якому 62% респондентів віддали перемогу на телевізійних дебатах від 27 вересня 2016 року Гілларі Клінтон, а Трампу - лише 27%. Цей феномен є свідомим, підсвідомим чи безсвідомим невизнанням Трампом своєї телепоразки із посиланням на інші соціологічні дослідження настроїв американців під час та одразу після теледебатів. За підрахунками незалежної статистики, Трампозраду чи Трампоперемогу подивилися 84 мільйони осіб, тим самим був побитий рекорд 1980 року, коли відбулися дебати між кандидатами в президенти Рональдом Рейганом і Джиммі Картером.

Ципкали по осені рахують - українське народне прислів'я, яким позначають сезонність часткового знезаражування продуктів життєдіяльності Путіна на окупованому ним Донбасі. Ця паремія або мала форма народної поетичної творчості виникла внаслідок повідомлень ЗМІ про так звану спробу "держперевороту в ЛНР", яка завершилася самоповішенням колишнього "прем'єра молодої республіки" Геннадія Ципкалова через "страх за своє життя". Провідні facebook-фольклористи та facebook-філологи досі сперечаються з приводу семантики слова "ципкали" в даному прислів'ї. Одні вважають, що воно походить від поєднання вигуку волевиявлення "цип" та іменника "кал" (як відомо, ним позначають сукупність відходів життєдіяльності і неперетравлюваних залишків їжі тварин і людини, що виділяються в зовнішнє середовище з дистального закінчення кишечника в процесі акту дефекації). Інші ж просто пов'язують "ципкали" із словом українського суржика "циплаки" (курчата), яких також по осені рахують.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua