• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроекты

Навіщо Президент віддає Садовому всю Львівську область

Призначивши Олега Синютку керівником Львівщини, Банкова сподівається очистити її від «Свободи» та взяти під спільний контроль з «Самопоміччю» все місцеве самоврядування
Реклама на dsnews.ua

Сьогодні Петро Порошенко підписав указ про призначення Олега Синютки керівником Льовівської ОДА. Попри те, що це кадрове рішення готувалося вже давно, офіційне представлення нового очільника області остаточно зняло всі питання щодо стратегії, яку буде реалізовувати в найближчі місяці Банкова в цій частині України. В першу чергу – це остаточне усунення партії Олега Тягнибока з місцевих органів влади. Крім того, тандем мера Андрія Садового та губернатора Олега Синютки повинен забезпечити на майбутніх виборах до міських та обласної рад перемогу неформального союзу "Самопомочі" і "Блоку Петра Порошенка". Що має суттєво послабити в регіоні позиції поки домінуючого тут "Народного фронту" та відучити Арсенія Яценюка від шантажування своїх політичних партнерів. 

Те, що Синютка є 100% кадром мера Львова, не виникає жодних сумнівів. Новий глава ОДА працював з Андрієм Садовим, починаючи з 2006 року, коли був призначеним першим замом міського керманича. І до останнього часу не давав підстав сумніватися у своїй вірності лідеру партії "Самопоміч". Більше того, коли в листопаді вперше з"явилась інформація про можливе підвищення Олега Синютки, сам чиновник відмовлявся коментувати свої кар"єрні перспективи і за нього це зробив Садовий. Тоді мер Львова заявив, що його підлеглому набагато цікавіше реалізувати себе на посаді першого заступника міського голови. Що ж до крісла губернатора, то, за словами Садового, нинішні повноваження глави ОДА "нецікаві".

Олегу Синютці доведеться потроху зменшувати вплив партії "Свободи", яка на останніх парламентських виборах отримала тут лише 6,1% підтримки, в місцевих органах самоврядування

Однак, судячи з підписаного президентом указу, з того часу управлінські погляди і лідера "Самопомочі", і його близького соратника змінилися. Хоча повноваження голови обладміністрації залишились такими ж, як були. Відтак, виникає питання стосовно того, які аргументи використав Петро Порошенко, щоб переконати Олега Синютку очолити область. В першу чергу – це могли бути домовленості щодо фінансування Львівщини у 2015 році. Які саме стимули для розвитку отримає регіон – стане зрозуміло в найближчі дні, коли буде прийнято головний фінансовий документ країни на наступний рік. Але очевидно, що Андрій Садовий не став би "палити" такого цінного кадра, як Синютка, виключно заради встановлення повної гармонії міської та обласної влади. Тим більше, що у чинного мера Львова ніколи особливо і не виникало серйозних протиріч з губернаторами, навіть в часи правління Віктора Януковича.

Але питання грошей для розвитку області – це лише половина місії, яку доручено новому керівнику Львівщини. Інша і не менш важлива – політична складова. Зокрема, Олегу Синютці доведеться потроху зменшувати вплив партії "Свободи", яка на останніх парламентських виборах отримала тут лише 6,1% підтримки, в місцевих органах самоврядування. І, звичайно ж, не вельми схильний до публічності Синютка робитиме це "без шуму і пилу". Паралельно, управлінському тандему мера та губернатора доведеться починати кувати платформу для успішного виступу на майбутніх загальнодержавних місцевих виборах, які пройдуть в 2015 році. Власне, той факт, що Синютка погодився стати губернатором, свідчить про те, що ця платформа повинна витримати не тільки "Самопоміч", яка зайняла в парламентській кампанії на Львівщині третє місце і має непогані перспективи для росту, а й покращити в регіоні позиції "Блоку Петра Порошенка". 

Для команди президента принципово обійти в місцевих перегонах "Народний фронт" Арсенія Яценюка, довівши, тим самим, що його успіх на виборах в Раду був тимчасовим непорозумінням. Власне, своєю доволі пасивною позицією щодо реформування країни, підтверджує це і сам глава уряду. Але справа не тільки в почесному першому місці. Мова йде про повноцінне формування нової депутатської більшості на місцях. Як на Львівщині, так і у всій Західній Україні. І формувати таку більшість Банковій набагато вигідніше з "Самопоміччю", яка найбільше прив"язана до цього електорального поля і, відповідно, не робитиме різких рухів. Також БПП важливо виключити необхідність залучення до такої місцевої коаліції третьої політичної сили. Це суттєво спростить подальше управління місцевими радами та укріпить владу глави держави в регіонах.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua