• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроекты

Останній шанс для миру або заберіть своїх вояк

Реклама на dsnews.ua
Сьогодні в Женеві пройдуть чотирьохсторонні переговори по ситуації, яка склалася в нашій країні, між представниками Росії, США, Євросоюзу та України

Нашу державу на цій зустрічі представлятиме в.о. міністра закордонних справ Андрій Дещиця, Росію - його російський колега Сергій Лавров. З боку США вестиме діалог держсекретар Джон Кері, а ЄС представлятиме верховний представник співдружності з питань зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон.

Напередодні Верховна Рада прийняла постанову №4696 "Про Заяву Верховної Ради України "Про ініціативу міжнародних переговорів щодо деескалації ситуації навколо України", в якій чітко сформульовані вимоги нашої державі і які буде відстоювати на переговорах в Женеві Андрій Дещиця.

Ключовий пункт, на якому наполягатиме Київ, - відведення підрозділів збройних сил Росії від кордонів України та виведення військ РФ з АР Крим. Крім того, українська делегація наполягатиме на припиненні підривної діяльності Росії в східних та південних областях, спрямованої на провокування сепаратистських настроїв. Йдеться, зокрема, і про виведення диверсійних груп російських військових з території нашої держави.

Також Дещиця вимагатиме відмови Кремля від продовження пропагандистської кампанії проти нашої держави і повернення до цивілізованих політичних і економічних відносин.

Не менш важливим пунктом переговорів стане и вимога Києва раз і назавжди виключити з україно-російського міждержавного діалогу питань, які стосуються конституційного ладу і адміністративно-територіального устрою України, мовного питання, а також термінів і порядку проведення виборів президента і парламенту України

    Реклама на dsnews.ua