• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроекты

Открытое письмо издательского дома "Картель" в связи с рейдерским нападением

Издательский дом "Картель" просит Президента, Премьер-министра, Генпрокурора, Секретаря СНБОУ, Министра МВД защитить от рейдерского нападения на ТОВ
Реклама на dsnews.ua

ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ

ЯНУКОВИЧУ В.Ф.

ПРЕМЄР-МІНІСТРУ УКРАЇНИ

АЗАРОВУ М.Я.

ГЕНЕРАЛЬНОМУ ПРОКУРОРУ УКРАЇНИ

ПШОНЦІ В.П.

СЕКРЕТАРЮ РАДИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Реклама на dsnews.ua

КЛЮЄВУ А.П.

МІНІСТРУ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

ЗАХАРЧЕНКУ В.Ю.

ГОЛОВІ КОМІТЕТУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

З ПИТАНЬ СВОБОДИ СЛОВА ТА ІНФОРМАЦІЇ

ТОМЕНКУ М.В.

ГОЛОВІ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

КОЛЄСНІКОВУ Д.В.

МІСЬКОМУ ГОЛОВІ КРИВОГО РОГУ

ВІЛКУЛУ Ю.Г.

В І Д К Р И Т И Й  Л И С Т

Група компаній «Видавничий Дім «КАРТЕЛЬ» висловлює свою повагу та звертається до Вас з проханням захистити від рейдерського нападу на підприємство ТОВ «ПРЕСА-М», що входить до складу Видавничого дому.

Видавничий Дім «КАРТЕЛЬ» є широко відомою в Україні медіа-групою, до складу якої входять ділові видання - журнал «Власть денег», газета «Деловая столица», газета «Первая Крымская» та ряд інших друкованих та електронних засобів масової інформації, а також мережі роздрібної торгівлі пресою в регіонах України.

В Дніпропетровському регіоні, зокрема, в місті Кривий Ріг, діяльність в сфері роздрібної торгівлі пресою від імені Видавничого Дому «КАРТЕЛЬ» здійснює Товариство з обмеженою відповідальністю «ПРЕСА-М» (м. Кривий Ріг).

Протягом п’ятнадцяти років ТОВ «ПРЕСА-М» здійснює на території міста Кривий Ріг роздрібну торгівлю друкованими засобами масової інформації через розгалужену власну мережу  кіосків.

Станом на сьогоднішній день по відношенню до ТОВ «ПРЕСА-М» вчинюються активні дії здебільшого протизаконного характеру, спрямовані на повне знищення діяльності мережі кіосків, належних ТОВ «ПРЕСА-М».

«29» грудня 2012 р. ТОВ «ПРЕСА-М» почало отримувати від органів місцевої влади повідомлення у різних формах з вимогою демонтувати кіоски, що належать підприємству, в строк до «02» січня 2013р. Підставою для таких вимог слугувала, нібито, відсутність правоустановчих документів на земельні ділянки.

Означені вимоги місцевої влади важко назвати правомірними, оскільки ТОВ «ПРЕСА-М» має в наявності чинні документи на оренду землі майже на всі кіоски, а щодо інших кіосків – такі документи знаходяться на різних стадіях узгодження та підписання в зв’язку з продовженням їх дії. Крім того, встановлений для демонтажу кіосків період припадає на новорічні свята, що свідчить про прямий намір осіб, зацікавлених у знищенні діяльності нашого підприємства, адже за таких обставин ТОВ «ПРЕСА-М» позбавлена можливості скористатись власними правами стосовно захисту власного бізнесу, в тому числі і шляхом звернення до органів судової влади за захистом своїх прав і законних інтересів в порядку, визначеному чинним в Україні законодавством.

Дії криворізьких органів місцевої влади, спрямовані на знесення кіосків з продажу преси, прямо порушують вимоги чинного в Україні законодавства, оскільки, починаючи з 2009 року на території України встановлено та діє мораторій на знесення існуючих кіосків з продажу друкованих засобів масової інформації.

Постановою Верховної Ради УкраїниN 901-VI від«16» січня 2009 року«Про запровадження мораторію на виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книгарень, підприємств з розповсюдження книг та преси», встановлено обов’язковий для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування прямий припис – «тимчасово, до схвалення відповідного закону, припинити прийняття рішень та призупинити виконання раніше прийнятих рішень про виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книгарень, підприємств з розповсюдження книг та преси із займаних ними на законних підставах приміщень державної та комунальної власності, а також про знесення існуючих кіосків з продажу друкованих засобів масової інформації».

Натомість, дії органів влади міста Кривий Рігпрямо порушують даний нормативний акт, оскільки такі дії спрямовані на знесення існуючих кіосків з продажу друкованих засобів масової інформації, що належать ТОВ «ПРЕСА-М».

Неможливо обійти увагою також і той факт, що, розвиваючи торгівлю пресою в місті Кривий Ріг, ТОВ «ПРЕСА-М» забезпечує створення робочих місць та сплату відрахувань до бюджетів різного рівня. Внаслідок знищення мережі кіосків ТОВ «ПРЕСА-М» будуть звільнені більше 150 співробітників, 30% з яких є пенсіонерами, але місцева влада не вбачає жодних проблем в тому, що люди втратять робочі місця та залишаться без засобів для існування. 

Намагаючись за допомогою законних методів захистити власний бізнес, керівництво ТОВ «ПРЕСА-М» одразу ж наштовхнулось на злісний опір ініціаторів рейдерської атаки на діяльність ТОВ «ПРЕСА-М».

«30» грудня 2012 року невідомими особами було пошкоджено автомобіль Генерального директора ТОВ «ПРЕСА-М»Олега Макаренка. Через дві години після цього скоєно напад на дружину Олега Макаренка. Завдавши декілька ударів жінці, нападники погрожували розправою над дітьми Олега Макаренка у разі, якщо той і далі буде намагатись вживати заходів стосовно захисту діяльності ТОВ «ПРЕСА-М». Означені події наштовхують на однозначний висновок про активні дії відверто злочинного характеру з боку певних зацікавлених осіб, спрямованих на відібрання бізнесу – торгової мережі ТОВ «ПРЕСА-М».

В зв’язку з цим Видавничий Дім «КАРТЕЛЬ» звертається до Вас з проханням допомогти розібратись у викладеній вище ситуації та вжити залежних від Вас заходів стосовно захисту від рейдерського нападу на ТОВ «ПРЕСА-М», що входить до складу Видавничого дому «КАРТЕЛЬ»

З повагою,
Правління Видавничого
Дому «КАРТЕЛЬ»      

    Реклама на dsnews.ua