• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроекты

Партії регіонів більше не існує

З'їзд депутатів всіх рівнів Донецької області показав, що регіонали не розуміють, що відбувається у їх власній області
Реклама на dsnews.ua

Очолити сепаратистів

Люди, які займаються піаром партії регіонів на Донбасі запропонували Борису Колесникову новий хід. Вони вирішили, якщо процесом не можеш керувати, то його потрібно очолити. Саме тому, рупор ПР Олена Бондаренко, говорячи про тих, хто захопив адмінбудівлі, заявила наступне: "Вони зараз стоять там за нас, тому що сильніші за нас. Вони сильніші і тримають на плечах єдину політичну силу, яку хочуть задушити наші опоненти". Як всі здогадалися, зараз душать саме ПР. Правда, головна проблема регіоналів полягає в тому, що вони наразі не контролюють сепаратистів. Їх контролює ГРУ Росії. Більше того, вони складуть зброю лише в двох випадках - якщо буде наказ з Росії, або якщо їх виб'ють українські війська.

Колесников підтримав пропозиції Яценюка

Піарники ПР прекрасно розуміють, що слово референдум стало фетишем для Донбасу, тому, вони вимагають референдум. Проте, умови, які поставили регіонали перед Києвом - слово в слово повторюють те, що тиждень тому запропонував Яценюк. Так, пропонується скасувати обладміністрації, провести децентралізацію влади, розподіл податків закріпити в Конституції. Все це - пропозиція Яценюка. Єдина новація - винести на референдум питання про другу державну мову, що може стати хорошим приводом для довгих і нудних торгів. Інший пункт, на який, очевидно влада могла б погодитися - амністія для тих, хто захоплював будівлі.

Головна ж проблема всіх цих вимог - чи готові регіонали підтримати будь-яке рішення, яке прийме всеукраїнський референдум? Наразі вони навіть не готові вимагати від сепаратистів скласти зброю. Простіше кажучи, якщо ситуація буде йти по найоптимістичнішому сценарію, озброєні сепаратисти сидітимуть в усіх держустановах до дня рефернедуму і потім вимагатимуть його перегляду, якщо їм щось не сподобається. І ніякі регіонали на цей процес не впливатимуть.

Друга проблема - владі доведеться боротися з російською агентурою. І тут виникає глобальне питання, випущений під амністію Губарєв знову піде в маргінес, чи почне качати права?

Реклама на dsnews.ua

З ким домовлятися?

Формально, керівником ПР на Донбасі є Микола Левченко. Чи може він буде стороною домовленостей? Напевне, що ні. Чи може ним буде керівник президії ПР Борис Колесников? Теоретично так, але ж головна проблема полягає в тому, що сьогодні кандидат в Президенти від ПР Добкін заявив про необхідність федералізму. А от регіонали Донбасу виступили категорично проти цього. При чму Добкін, свою заяву зробив за годину до з'їзду, явно для того, щоб випередити своїх колег.

ПР на Донбасі не контролює політичну ситуацію. Як уже вище говорилося, вони можуть на щось претендувати тільки в одному випадку, якщо їм це дозволять в Москві. Сьогодні партія регіонів - це великий надутий фантом, який може луснути будь-якої хвилини. А може навпаки, летіти собі, як кулька, яку хтось буде тримати за ниточку.

    Реклама на dsnews.ua